SON DAKİKA: Youtube, Google servisleri ve Gmail çöktü (Youtube'dan açıklama)

SON DAKİKA HABERİ: Dünya genelinde Gmail, Google Haritalar, Google Dökümanlar, Google Drive ve Youtube gibi Google servislerine ulaşım sorunları yaşandı. Yaklaşık bir saat süren erişim sorunu sonrası Google servislerindeki sorun çözüldü.

Haberler - ntv.com.tr 14.12.2020 - 16:06 | Son Güncelleme : 14.12.2020 - 16:28

SON DAKİKA: Youtube, Google servisleri ve Gmail çöktü (Youtube'dan açıklama)

Business Insider'ın haberine göre dünya genelinde Gmail, YouTube, Drive, Dokümanlar, Google Haritalar, Adwords ve Adsense, Google Pay, Google Home uygulamalarına ve Google'ın Chromecast'ine erişim sorunu yaşandı.

Sorunun Türkiye saati ile 14.56’da başladığı belirtildi.

'dan saat 15:09'da yapılan açıklamada, "Şu anda birçoğunuzun YouTube'a erişim konusunda sorun yaşadığının farkındayız. Ekibimiz bunun farkında ve araştırıyor. Daha fazla bilgi alır almaz sizi burada bilgilendireceğiz" ifadeleri kullanıldı.

DownDetecter’a göre, Avrupa, Avustralya, ABD'nin doğu kıyıları, Afrika, Güney Amerika ve Asya bölgelerinden kullanıcılar servisleri ile ilgili şikayette bulundu.

Dünyanın en popüler video izleme platformu olan 'un aylık aktif kullanıcı sayısı 2 milyarı geçerken elektronik posta platformu Gmail'de de yaklaşık 1,7 milyar elektronik posta hesabı bulunuyor.

NORMALE DÖNDÜ

Alphabet'in sahibi olduğu tüm hizmetlerin kesintinin ardından normale döndü.

'ın YouTube, Gmail ve Drive gibi ürünlerinde küresel kesintiler yaşanmış ve kesintilerden dünya genelindeki binlerce kullanıcı etkilenmişti.


YOUTUBE'UN GELİRİ İLK KEZ AÇIKLANDI

Sayfa Yükleniyor...