WhatsApp ve Instagram çöktü mü?

Popüler sosyal medya platformları WhatsApp ve Instagram’da kısa süreli erişim sorunu yaşandı.

02.05.2019 - 16:37

WhatsApp ve Instagram çöktü mü?

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan whatsapp ve Instagram erişim sorunları ile bir kez daha gündemde.  

Pek çok kullanıcı WhatsApp ve Instagram’da erişim sorunları yaşadı. Bu uygulamayı kullanan kullanıcılar bir süre boyunca 'akış yenilenemedi' bildirimi ile karşılaştı.

Down Detector'ın verilerine göre her iki platform da Avrupa'nın genelinde erişim sorunları yaşadı. Söz konusu sorun ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.  

BAKAN YARDIMCISINDAN AÇIKLAMA 

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşandığını belirterek, Türkiye'deki kullanıcıların da bundan kısmen etkilendiğini belirtti. 

Sayan, Twitter hesabından yaşanan sorunlara ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşanmakta olup, ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." 

Down Detector tarafından yapılan paylaşıma göre, WhatsApp'ta İngiltere, Almanya, Türkiye ve Hollanda'nın aralarında olduğu pek çok Avrupa ülkesinde erişim sıkıntısı yaşandı. Down Detector tarafından yapılan paylaşıma göre, WhatsApp'ta İngiltere, Almanya, Türkiye ve Hollanda'nın aralarında olduğu pek çok Avrupa ülkesinde erişim sıkıntısı yaşandı.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan erişim sorununda Facebook, Instagram ve  whatsapp aynı anda hizmet verememiş ve saatlerce dünya genelinde normale dönememişti. 

VİDEO: FACEBOOK VE INSTAGRAM'A DEVRİM GİBİ YENİLİKLER GELİYOR

Sayfa Yükleniyor...