1 dolarlık banknotlarla 30 bin dolar dolandırdılar

Sakarya'da, iki kişi bir kuyumcuyu, üstünde ve altında 100 dolar olan içi 1 dolar dolu destelerle, 30 bin dolar dolandırdı.

DHA 09.06.2017 - 20:14

1-dolarlik-banknotlarla-30-bin-dolar-dolandirdilar_7519_dhaphoto2.jpg

Sakarya'nın Ferizli İlçesi'nde kuyumcudan bir gün önce sipariş ettikleri 30 bin lira dövizi almaya gelen iki kişi parayı el çabukluğuyla üstünde ve altında 100 dolar olan içi 1 dolar dolu destelerle değiştirerek kuyumcuyu dolandırdı.

Olay Ferizli İlçesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki Mustafa Kara'ya ait kuyumcu dükkanında yaşandı. İki kişi Kara'yı telefonla arayarak bir gün sonrası için 30 bin dolar dövize ihtiyaçlarının olduğunu ve hazırlayabileceği taktirde dükkandan alacaklarını söyledi.

Ertesi gün iki kişi dövizi hazır eden Kara'nın dükkanına geldi. 30 bin dolarlık desteleri saymaya başlayan şahıslar paraları el çabukluğuyla yanlarında getirdikleri altında ve üstünde 100 dolar olan 1 dolarlık destelerle değiştirdi. Dolandırıcılar daha sonra sipariş ettikleri 30 bin dolarlık desteleri çantalarına koyup, 1 dolarlık desteleri kuyumcuya vererek yolun karşısındaki bankadan para çekeceklerini söyleyip iş yerinden ayrıldı.

Kuyumcu Mustafa Kara, kendisindeki destelerin içinde 1 dolarların olduğunu görünce dolandırıldığını fark edip durumu polise bildirdi. Olay, iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde dolandırıcıların çantalarındaki dövizleri Kara'nın dövizleriyle değiştirip daha sonra kuyumcudan ayrıldıkları görülüyor.

Polis, görüntülerden eşgallerini tepsit ettiği dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...