10 yaşındaki Gizem denizde boğuldu

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde kardeşi ve kuzeniyle serinlemek için denize giren Gizem Çakmak akıntıya kapılıp kayboldu. Yaklaşık 2 saat sonra sudan baygın halde çıkartılan küçük kız, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

10 yaşındaki Gizem denizde boğuldu

'da denize giren 10 yaşındaki çocuk boğularak yaşamını yitirdi.

Olay, öğle saatlerinde ilçeye bağlı Turnasuyu Mahallesi’nde meydana geldi.

İstanbul’dan tatil için ailesiyle gelen Gizem Çakmak, kardeşi K.Ç. ve kuzeni U.Ç. ile denize gitti. Bir süre denizde yüzen küçük çocuklar, akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı.

Çocukların denizde sürüklendiğini gören Köse Erkal, suya girerek K.Ç. ile U.Ç.’yi çıkarttı, Gizem Çakmak ise gözden kayboldu.

İhbarla olay yerine jandarma, AFAD, sağlık, Polis Su Altı Arama ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma ekipleri sevk edildi. Gelen ekipler, bölgede çalışma başlattı.

BAYGIN HALDE BULUNDU

Sahildekiler de suya girip el ele tutuşarak insan zinciri oluşturup Gizem’i aradı. Çakmak, yaklaşık 2 saat sonra baygın halde bulunarak, sudan çıkartıldı.

Ambulansa götürülen Gizem Çakmak, ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı Ordu Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı. tehlikesi geçiren K.Ç. ile U.Ç.’nin ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Çocuklarda 2’sini kurtaran Köse Erkal, "Bugün de yüzmeye gelmiştik. Buraya geleli 40 dakika oldu olmadı, imdat çağırısı duydum. Koşarak denize girdim, baktım 3 çocuk denizde çırpınıyor. 3'üncü çocuğu sonradan fark ettim. Gözden kayboldu. Birkaç kere dalıp baktım, göremedim" dedi.

VİDEO: YOLCUYU UÇAĞA YETİŞTİRMEK İÇİN TAKSİNİN KOLTUKLARINI SÖKTÜLER

Sayfa Yükleniyor...