150 lira için öldürdüler

Bursa'nın Karacabey ilçesinde bir kişinin, 150 lira borçlu olduğu kişi ve arkadaşı tarafından dövülerek öldürüldüğü öne sürüldü.

Anadolu Ajansı 18.02.2010 - 12:21

Bursa’da yaşayan Orhan Sevinç, Mustafa K'dan yaklaşık 1 yıl önce bilgisayar aldı. Bilgisayarın parasının bir kısmını ödeyen Sevinç'in, 150 TL borcu kaldı.

Aradan geçen zamana rağmen Sevinç'ten parasını alamayan Mustafa K, arkadaşı Şuayip K. ile birlikte bir birahanede otururken Sevinç'i arayarak yanlarına çağırdı.

Birahaneye gelen Sevinç, bir süre sonra Mustafa K, Şuayip K. ve yanlarındaki Cevat T. ile birlikte birahaneden çıktı. Sevinç'i, Saadet Mahallesi 23. sokakta bulunan boş bir inşaata sokan zanlılardan Mustafa K. ve Şuayip K, borcunu ödemediği gerekçesiyle Sevinç'i dövdükten sonra olay yerinden kaçtı.

Bu sırada inşaatın kapısında bekleyen Cevat T, Sevinç'in kanlar içinde yerde yattığını görünce, telefonunda kontörü olmadığı için arkadaşlarına kendisini aramaları için çağrı yaptı. C.T, bir süre sonra kendisini arayan arkadaşı E.G'ye durumu anlatarak, polise haber vermesini istedi.

E.G'nin ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırılan Sevinç, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Cevat T, Mustafa K. ve Şuayip K'nın gözaltına alındığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü açıklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...