2 kardeşi öldüren sanığa 26 yıl

Adana'da bar sahibi 2 kardeşin tabancayla öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu yargılanan sanık toplam 26 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki bar sahibi iki kardeş olan Osman Çakmak ve Talip Çakmak’ın tabancayla öldürülmesiyle ilgili davada, tutuklu sanık Zeynel Abidin Kısa ve oğlu tutuksuz sanık Mevlüt Ali Kısa hazır bulundu. Diğer tutuksuz sanık Bayram Ali Kısa ise duruşmaya gelmedi.

Zeynel Abidin Kısa'nın avukatı da savunmasında, müvekkilinin oğlu ile kardeşi arasındaki anlaşmazlığı gidermek için bara götürdüğünü belirterek, bu sırada yanlarına gelen konsomatrisin masaya oturma talebini reddettiğini ifade etti.

Bunun üzerine konsomatrisin durumu işletme sahibi Osman Çakmak'a ilettiğini, müvekkili ile oğlu ve kardeşinin saldırıya uğradığını anlatan avukat, müvekkili Mevlüt Ali Kısa'nın da bu sırada bıçaklandığını kaydetti.

Olayda kullanılan tabanca ile önce havaya ateş edildiğini ve meşru müdafaa için kullandığı savunularak, bu gerekçelerin göz önünde bulundurularak beraat kararı verilmesini talep edildi.

Mahkeme heyeti, Zeynel Abidin Kısa'nın her iki cinayet nedeniyle ayrı ayrı 12'şer yıl 6 ay, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Tutuksuz sanıklar Mevlüt Ali Kısa ve Bayram Ali Kısa'nın ise beraatlerine karar verildi.

Sanıklar, 9 Ocak 2009'da Adnan Menderes Bulvarı'ndaki barda çıkan kavgada, işletme sahipleri Osman ve Talip Çakmak'ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanmıştı.

İddianamede, Zeynel Abidin Kısa'nın ''kasten 2 kişiyi öldürme'' suçundan 2 kez müebbet, suça iştirak ettiği öne sürülen 2 sanığın ise 30'ar yıla kadar hapsi istenmişti. İlk duruşmada, tutuklu sanıklar Bayram Ali Kısa ve Mevlüt Ali Kısa'nın tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

Sayfa Yükleniyor...