'21 saat 7 saate inecek'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, karayoluyla 21 saat süren İstanbul-Erzincan arası yolculuğun hızlı tren tamamlandığında 7 saate ineceğini söyledi.

Haberler 25.02.2013 - 07:50

'21 saat 7 saate inecek'

Erzincan'ın 95. Kurtuluş Yıldönümü Şenlikleri'ne katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Hızlı tren projesi hayata geçirilince Erzincan-Ankara arası 2.5 saate, İstanbul-Erzincan arası 7 saate inmiş olacak" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu'nda  Erzincan'ın 95. Kurtuluş Yıldönümü Şenlikleri'nde konuştu.

Bakan Yıldırım, ''Dünyada ülkeler krizden krize koşarken, krizler bir yana, dört nala yoluna devam etti. Türkiye'nin her tarafını bölünmüş yollarla donattık. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. 50 yıldır devam eden Türkiye'nin, Türk insanının hızlı tren sevdasını gerçeğe dönüştürdük. Bugün artık hızlı tren Ankara'dan Eskişehir'e, Ankara'dan Konya'ya ve bu yıl sonu da Ankara'dan İstanbul'a gidecek. Ankara-İzmir devam ediyor. Ankara-Sivas devam ediyor. Bu sene Erzincan-Sivas arasını da ihale ediyoruz'' şeklinde konuştu.

'65 MİLYON UÇUYOR'
''Havayolunu halkın yolu yapacağız dedik. Ülkemizin her yerine havalimanlarını birer birer hizmete açtık" diyen Bakan Yıldırım, " 8 milyon vatandaşımız uçakla seyahat edebiliyorken, bugün hamdolsun 65 milyon vatandaşımız uçağa biniyor, uçakla seyahat ediyor. İşte havayolunun halkın yolu olması böyle bir şey" dedi.

Sayfa Yükleniyor...