28 Temmuz hava durumu: Kavurucu sıcaklar geri geldi

Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 8 derece kadar üstüne çıkıyor. Sıcaklığın 33-35 derece arasında olduğu İstanbul'da yarın nem de etkisini artıracak. Bazı bölgelerde kavurucu sıcaklar yerini yağışa bırakacak.

28 Temmuz hava durumu: Kavurucu sıcaklar geri geldi

İstanbul için 'den son dakika haberi... 

Yurt genelinde sıcaklıklar yeniden artmaya başladı. Ancak ülkenin en doğusunda kuvvetli sağanaklar görülebilir... 

Yapılan son değerlendirmelere göre kavurucu sıcaklar, bugünden başlayarak pazar gününe kadar etkisini sürdürecek. Marmara, Ege ve Akdeniz kıyılarında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

İstanbul'da bugün öğle saatlerinde yüzde 40 seviyesinde olan nem, gece saatlerinden itibaren artmaya başlayacak. Yarın bu oranın yüzde 80'in üzerinde olması bekleniyor.

HANGİ İL, KAÇ DERECEYİ GÖRECEK?

Açıklamada, "Günün en yüksek hava sıcaklıklarının İstanbul’da 32-34, Edirne’de 36- 39, Çanakkale’de 35- 39, Bursa’da 34- 37, Balıkesir’de 34- 38, İzmir’de 37- 40, Manisa’da 38- 42, Aydın’da 41- 44, Muğla’da 38- 41, Antalya’da 39- 41, Adana’da 37- 40 dereceler civarında seyredeceği tahmin edilmektedir" denildi.

SICAK ÇARPMASINA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) sıcak çarpmasına karşı uyarı bulundu. 

Açıklamanın devamında "Hafta boyunca batı ve güney kıyılarda etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle,11.00 ile 16.00 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir" uyarısı yer aldı. 

28 Temmuz hava durumu: Kavurucu sıcaklar geri geldi - 1

BÖLGE BÖLGE SON DURUM 

Marmara'da Balıkesir, Çanakkale boyunca poyraz daha sert esecek.  Bölgede sıcaklık yükseldi: Edirne 38, Balıkesir 35, Sakarya 33 derece. 

İç Anadolu'da Kayseri'den Konya'ya kadar şiddetli rüzgar var. Sivas'ın bazı kesimlerinde yağmur geçişleri olabilir Bölgede sıcaklığı 29-33 derecelerde olması bekleniyor. 

Ege Bölgesi'nde de sıcaklıklar oldukça yüksek seyrediyor. Ancak Manisa'dan, Bodrum'a kadar rüzgarın kuvvetli esmesi sıcak çarpması tehlikesini biraz da olsa engelliyor. Bölgede bugün Muğla 39 derece, Kütahta 33 derece.

ORMAN YANGINI RİSKİ BULUNUYOR

Akdeniz ve Güneydoğu'da kuru ve çok şiddetli esen rüzgarlar orman yangını riski yaratıyor. Kahramanmaraş, Gaziantep tarafında karayel fırtına boyutunda: Adana 40, Gaziantep 37 derece.

Trabzon, Rize, Artvin kesimde yağmur bugün de şiddetli olduğundan dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunuyor.

Doğu Anadolu'da da rüzgar kuvvetli esecek. Erzurum, Kars, Ağrı tarafında yaz sağanağı var.

Sayfa Yükleniyor...