400 bin TL değerindeki İngiliz yarış atı yavrusuyla birlikte çalındı

Adana’da eski yarış atı olan İngiliz cinsi Tell Me Mama ile 6 aylık yavrusu kaldığı ahırda çalındı. Tell Me Mama’nın değerinin yaklaşık 400 bin TL olduğu öğrenildi. Atlar ahırdan 4 kilometre uzakta bulundu. Atların sahibi, hayvanların kendi başlarına ahırdan gitmeyeceğini, hırsızların elinden kaçtığını öne sürdü.

DHA 18.10.2018 - 05:46 | Son Güncelleme : 18.10.2018 - 05:47

400 bin TL değerindeki İngiliz yarış atı yavrusuyla birlikte çalındı

Adana'nın Sarıçam ilçesinde bir ahıra giren hırsızlar 500 bin lira değerindeki İngiliz atı ve yavrusunu çaldı.

İncirlik Mahallesi'nde yaşayan Mustafa Katar (45), bir süre önce yarışlarda sakatlanan "Telmimama" isimli 7 yaşındaki gebe yarış atı ve 6 aylık yavrusuna yem vermek için ahıra indi.

Bu sırada atların yerinde bulunmadığını ve ahırdaki iplerin kesilmiş olduğunu fark eden Katar, çalındığını anlayarak durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelerek ahırda inceleme yapan ekipler, çalınan atların bulunması ve hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Mustafa Katar, gazetecilere yaptığı açıklamada, başına ilk kez böyle bir olayın geldiğini söyledi.

Katar, atı gebe olmadan önce 400 bin lira teklif ettiklerini fakat satmadığını dile getirdi.

Atın 4-5 kez üst üste yarış kazandığını belirten Katar, sakatlandıktan sonra tedavi için yarışlardan çekildiğini ifade etti.

Daha sonra Mustafa Katar, ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.

4 KİLOMETRE UZAKTA BULUNDU 

Karakoldan çıktıktan sonra otomobiliyle mahallenin çevresinde atları aramaya çıkan Katar, ahırın 4 kilometre uzağında Tell Me Mama ve tayını buldu. Atların yularlarından çıkarak hırsızların elinden kaçtığını iddia eden Katar, hayvanların korkmuş halde bulduğunu aktardı.

BOLD PİLOT'IN FİLMİ GELİYOR (HALİS-BEGÜM AŞKI)

Sayfa Yükleniyor...