4+4+4 görüşmeleri gergin başladı

TBMM Genel Kurulu'nda kademeli eğitim sistemi görüşmelerinde ilk gün tamamlandı. 6.5 saat süren oturumda sinirler yine gergindi. Meclis'te bugünkü görüşmeler saat 14:00'te başlayacak.

27.03.2012 - 23:53

4+4+4 görüşmeleri gergin başladı

Zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanun teklifinin Meclis Genel Kurulu'ndaki ilk gün görüşmeleri tamamlandı.

6 buçuk saat süren görüşmelerde yine gerginlik hakimdi.

Zaman zaman tansiyonun yükseldiği Genel Kurul’da ilk tartışma CHP’li Şevki Kulkuloğlu'nun, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'nun CHP sıralarına yönelik küfür ettiği iddiası üzerine çıktı.

Usul tartışmasında söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin konuşması devam ederken CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ile AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu tartışmaya başladı.

Yerinden ayağa kalkan Kulkuloğlu, Çavuşoğlu'na doğru parmağını sallayarak, ''Küfür ettin, özür dileyeceksin'' diye bağırdı.

Kulkuloğlu'nun tepkisinin sürmesi üzerine bazı AK Parti milletvekilleri, arkadaşlarına, ''Bu adamı muhatap almayın'' diye uyarıda bulundu.

Çavuşoğlu'nun da yanıt vermesi üzerine tartışma büyüdü. Çok sayıda CHP ve AK Parti milletvekili ile grup başkanvekilleri, iki grubun sıralarının birbirinden ayıran kısımda tartışmaya başladı.

Kulkuloğlu'nun, ''Özür dileyeceksin'' diye bağırmasına Çavuşoğlu, ''Edepsiz adam'' diye yanıt verdi.

MEYHANE TARTIŞMASI
Oturuma verilen aranın ardından bu sefer de AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın sosyal paylaşım sitesi Twiter üzerinden paylaştığı bir mesaj gerginliğe neden oldu.

Tayyar'ın "4+4+4 okulları değil meyhaneleri vurdu. CHP'li vekiller tam kadro Meclis'te" mesajına CHP Grup Başkanvekili Muarrem İnce tepki gösterdi. İnce "Bu ahlaksızlığı kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Meclis'te bugünkü görüşmeler saat 14'te başlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...