5 ocak kapatıldı

Zonguldak'ta, iş sağlığı ve güvenliği yönünden eksikler görülen 5 maden ocağının kapatıldığı bildirildi.

5 ocak kapatıldı

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Demir, yaptığı açıklamada, iş müfettişlerinin kentteki ocaklarda iş güvenliği ve işçi sağlığı konularında denetim gerçekleştirdiğini söyledi.

Müfettişlerin bazı ocaklarda madencilerin hayatını riske sokabilecek eksikler tespit ettiğini öğrendiklerini anlatan Demir, "Denetimler devam ediyor. Müsait olmayan ocaklar üretime kapatılacak. Eksiklikler tamamlandıktan sonra üretime devam edecekler. İş müfettişlerince kentte faaliyet gösteren 5 maden ocağı şu anda üretime kapatıldı. Bu ocaklar tamamen kapanmadı, sadece üretime kapatıldı" diye konuştu.

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Gönül Demirsu da müfettişlerin iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili düzenli denetimlerini sürdürdüğünü belirterek, "İş müfettişlerince Zonguldak'taki tüm maden ocakları denetlenecek. Ocaklar denetlenirken işçilerin güvenliğini ve sağlığını tehdit eden eksikler bulunduğunda üretimin durdurulmasına da karar verilebiliyor. Denetimlerin ardından iş yerlerine eksiklikleri bildirerek, gidermeleri için süre veriyoruz" şeklinde konuştu.

ERMENEK'TE DE BİR OCAK KAPANDI
Ermenek'te maden kazasının meydana geldiği ocağın yakınındaki bir başka maden de, eksiklikler nedeniyle kapatıldı.

Müfettişler, Tarkom Madencilik'e ait ocakta eksiklikler tespit etti. Üretim eksiklikler giderilinceye kadar durduruldu.

Maden kazasının meydana geldiği ocakta mahsur kalan 16 işçiye ulaşma çabaları ise halen sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...