51'inci Bölge'nin sırları 22 Eylül'de çözülüyor

ABD’nin saygın kuruluşlarından Smithsonian Enstitüsü’ne bağlı bir müze, bu ay içinde bugüne kadar gizli kalmış UFO belgelerini açıklayacağını belirtti.

03.09.2012 - 12:10

51'inci Bölge'nin sırları 22 Eylül'de çözülüyor

Las Vegas kentindeki Ulusal Atomik Test Müzesi, 22 Eylül’de özel biri sunum yapılacağını duyurdu. Sunuma ait detaylar kesin olmasa da, Nevada eyaletindeki ünlü yeraltı tesisi 51’inci Bölge hakkında bugüne kadar gizli kalmış bilgilerin açıklanabileceğine dair söylentiler yayıldı.

Müzenin direktörü olan eski ABD Donanması savaş pilotu Allan Palmer, “Düzenleyeceğimiz etkinlikte UFO’lar ve uzaylılar hakkında konuşma yapacak kişiler davet ettik... Askeri alanda yer alıp, UFO’lara tanıklık ettiğine veya bu konuda bilgisi olduğunu öne süren kişileri davet etmek istedik. Bu insanların topluma daha güvenlilir kaynaklar olacağını düşündük” dedi.

ÖZEL KATILIMCILAR
Palmer, katılımcıların beş kişiden oluştuğunu ancak aralarındaa asker emeklileri olduğunu belirtti. Palmer, bu kişilerin geçmişte çeşitli üslere girme yetkileri bulunduğuna da dikkat çekti. Bu isimler arasında öne çıkan dört isim şöyle:

Emekli Albay John Alexander: Geçmişte ordudan gizli bilgiler sızdırdığı bilinen Alexander, UFO’ların varlığına inanan üst düzey hükümet yetkililerinin oluşturduğu Advanced Theoretical Physics grubunu kurdu.

51'inci Bölge. 51'inci Bölge.

Emekli Albay Charles Halt: İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’nden emekli olan Halt, Aralık 1980’de yaşanan ünlü “Rendlesham Olayı vakası’nda birçok UFO gözlemi yaptığını savunan bir isim. Halt, UFO’ların dünyada yapılmış gizli proje ürünü değil, Dünya dışı varlıklara ait olduğuna inanıyor.

Emekli Albay William Coleman: ABD Hava Kuvvetleri’nde bombardıman uçağı pşlotluğu yapmış olan Coleman, NBC televizyonunun “Project UFO” belgesel kuşağının yapımcısı.

Emekli Albay Robert Friend: Friend, ABD tarihinin en geniş çaplı UFO raporlarından biri olan “Project Blue Book” için 1958-1963 yılları arasında çalışmış kıdemli bir asker ve araştırmacı.

Müzenin beşinci davetlisinin, İngiltere’deki UFO masasının subaylarından Nick Pope olduğu belirtildi.

ÇOK FARKLI BİR KONFERANS
Palmer, Huffington Post’a yaptığı açıklamada, “Düzenleceğimiz etkinliğin diğerlerinden farkı, davet edilen kişilerin son derece güvenilir insanlar olması... Davet edilen kişilerin hepsi orduda yer almış, UFO’ların varlığına inanan ve araştırılmaları gerektiğine inanan kişiler... Az sayıda kişi çağırdık ama her biri çok güvenilir isimler” ifadesini kullandı.

İngiliz araştırmacı ve uzman Pope’un, konuşmasında özellikle İngiltere ve ABD’de yaşanan UFO gözlemleri arasındaki benzerliğe dikkat çekmesi bekleniyor. Pope, konu hakkında Huffington Post’a gönderdiği e-mail’de, “Yapmak istediğimiz şey, hava balonları veya saçma olayları bir kenara bırakarak, bakılmaya değer bilgileri incelemek... Ancak bunu kamu içinde yapamıyorsunuz. Çünkü her saçma malzemeyi medyaya tıkıp konuyu gülünecek bir hale getiriyorlar. Fişi çekip bu işleri gizlice ele almak gerekiyor. Ancak uçarken olağandışı ve sadece askeri radarda görülen bir şeye rastladığını söyleyen pilotlar varsa, bu konuşulmaya değer bir şey” dedi.

ABD’li katılımcıların, 51’inci bölge gibi gizli üsler ve UFO’lar hakkında bilgi vermesi beklenirken, Pope’un İngiliz hükümetinin UFO’lar hakkında sakladığı bilgilere yer vermesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...