Türkiye genelinde bütün camilerde sela okundu

Türkiye genelindeki 85 bin camide, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için sala okundu.

Türkiye genelinde bütün camilerde sela okundu

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in talimatıyla, öğlen tüm camilerden demokrasi şehitleri için sela verildi. Sela sonrası hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet dilendi.

Prof. Mehmet Görmez, sela okuma sayısını azalttıklarını belirterek, "Ben milletimize yönelmiş tankların namlularından, F16 uçaklarının sesinden rahatsız olmayan, Davudi sala sesinden rahatsız olacak bu topraklarda kimse görmüyorum. Bu gelenek devam edecek" dedi.

"DİYANET'İN GÖREVİ SADECE NAMAZ KILDIRMAK DEĞİL"

Diyanet İşleri Başkanı NTV Canlı Yayını'na telefonla bağlanarak, "Savaş uçakları ile milletimize bir korku salmak istedileri. Biz buna karşı sela okutarak milletimize güç verdik. Daha önce Kıbrıs ve Kurtuluş savaşlarında sela okutulmuştu. Biliyoruz ki milletimizin zor zamanlarında sela sesleri onlara güç veriyor. Diyanet'in görevi sadece millete namaz kıldırmak değil, milletimizin maneviyatını yüksek tutmaktır. Tankların namluları milletin kalbine yöneltildi, milletin mecilisine ve milletin kurumlarına yöneltildi. Bu gibi zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığı üzerine düşen görevi yapacaktır" dedi.

Sayfa Yükleniyor...