Cizre'de 93 sandık taşınacak

Şırnak'ta ilçe seçim kurulu, Cizre'de 93 seçim sandığının taşınmasına karar verdi. Kararın oy kullanılacak okulların çevresinde hendek ve barikatların bulunması nedeniyle alındığı ifade edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.10.2015 - 01:09

Cizre'de 93 sandık taşınacak

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde üç mahalledeki bazı okullarda bulunan 93 sandığın, aynı mahallelerdeki başka okullarda kurulması kararı alındı.

Alınan bilgiye göre, İlçe Seçim Kurulu, Cudi, Nur ve Sur mahallelerinde daha önce sandıkların kurulacağı yer olarak belirlenen okulların etrafında hendeklerin kazılması ve barikatların bulunması, güvenlik güçleri ile sandık üyelerinin görevlerini sağlıklı ortamda yapabilmelerinin sağlanması ve seçmenlerin rahat şekilde oy kullanmalarını temin için bazı okullardaki 93 sandığın, söz konusu mahallelerdeki başka okullarda kurulmasını kararlaştırdı.

ÖNCEKİ TALEPLER REDDEDİLMİŞTİ

Cizre İlçe Seçim Kurulu, daha önce Cudi, Nur ve Sur mahallelerinde 1 Kasım'daki seçimlerde sandıkların güvenlik gerekçesiyle başka mahallelere taşınması yönünde karar almıştı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, güvenlik nedeniyle bazı sandık bölgelerinin güvenli başka bir sandık bölgesine taşınmasına ilişkin ilçe seçim kurullarından gelen talepleri oy çokluğuyla reddetmişti.

Sayfa Yükleniyor...