AB Bakanı Ömer Çelik: İngiltere'deki saldırıyı kınıyoruz

AB Bakanı Ömer Çelik, Londra'da düzenlenen saldırıyı kınadığını belirterek "Terör örgütleriyle ayrım yapılmadan mücadele edimeli" dedi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da saldırıyı şiddetle kınadığını ifade etti.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 22.03.2017 - 20:21

AB Bakanı Ömer Çelik: İngiltere'deki saldırıyı kınıyoruz

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı paylaşımda, "İngiltere'de gerçekleşen terör saldırısını lanetliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere'nin Avrupa ve Amerika'dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan'a, 'nin dayanışma mesajını ilettiğini belirten Çelik, "Terör tüm ülkeler için tehdittir. Terör örgütleri arasında ayrım yapılmadan topyekun mücadele verilmelidir" ifadelerini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU'DAN KINAMA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medyadaki Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Londra’da Parlamento’nun bulunduğu Westminster bölgesinde meydana gelen terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Benzer saldırılara birçok kez maruz kalmış olan Türkiye ve Türk halkı, Birleşik Krallık ve Birleşik Krallık halkının acısını paylaşmaktadır" mesajını paylaştı.

DIŞİŞLERİ'NDEN YAZILI AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Söz konusu menfur saldırı, terörün masum insanları hedefleyen hain ve acımasız yüzünü bir kez daha göstermiştir" ifadesine yer verildi.

Benzer saldırılara birçok defa maruz kalmış olan Türkiye ve Türk halkının, Birleşik Krallık ile halkının acısını paylaştığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ülkemiz, bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadelede Birleşik Krallık’a her türlü desteği vermeye devam edecektir. Terörle mücadelede küresel işbirliğinin önemini bir kez daha vurgulayarak, terör ve şiddet kültüründen beslenen zihniyetin her türlüsüne karşı uluslararası toplum ve müttefiklerimizle dayanışmamızı kararlılıkla sürdüreceğimizi yineliyoruz."

Sayfa Yükleniyor...