Adab-ı Muaşeret

Matematik öğretmeni olan babasıyla beraber yeni bir kente taşınan ve yeni bir okula başlayan genç Aykut hayatının en büyük macerasını yaşayacağından habersizdir. Yeni okulunda rekabet içindeki iki çetenin arasında kalan Aykut'u son derece hareketli ve eğlenceli bir ders yılı beklemektedir.

Adab-ı Muaşeret

Haftanın yeni Türk filmi ise ''Adab-ı Muaşeret''. Gençlere hitap eden komedi-dram türündeki filmin yönetmeni Emre Akay. Senaryosunu Eser Yazıcı'nın kaleme aldığı filmde, Tarık Ündüz, Salih Kalyon, Yıldız Asyalı ve Hasibe Eren rol alıyor. Filmin konusu kısaca şöyle:

'Aykut (Tarık Ündüz), otoriter bir babanın oğlu olarak hayatın sundukları ve istekleri arasında denge kurmaya çalışan bir çocuktur. Aykut, annesini kaybetmesinin ardından matematik öğretmeni babası Nurettin beyin (Salih Kalyon) üstüne daha da fazla düşmesiyle, iyice bunalmıştır. Bunun üstüne bir de okul değiştirme, işleri daha da zorlaştırmıştır. Ne var ki bu sefer yapacakları okul ve şehir değişikliği, Aykut'un hayatında bambaşka bir kapı aralayacaktır.

Ara tatilde konakladıkları otelde kısa bir an gördüğü fakat aklından ve rüyalarından çıkaramadığı güzeller güzeli kızla yolları, babasının ve kendisinin yeni okulu 29 Şubat Lisesi'nde kesişecektir. Zeynep (Yıldız Asyalı), beş kızdan oluşan 'Adab-ı Muaşeret' adlı kızlar çetesinin lideridir. Birbirine ve kurallarına sımsıkı bağlı olan bu çete, okuldaki tüm öğrencileri himayesi altına almış, neredeyse tüm hocaları kendi yöntemleriyle dize getirmiştir.

Yönetmen: Emre Akay
Oyuncular: Tarık Ündüz, Yıldız Asyalı, Hasibe Eren, Salih Kalyon
Senaryo: Eser Yazıcı
Tür: Dram, Komedi
Dil: Türkçe
Süre: 98 dk.
Web Sitesi: http://www.adabimuaseretfilm.com/


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...