'Adalet Bakanı İmralı'ya gidip fotoğraf çektirsin'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den, Öcalan'ın İmralı'da olup olmadığını kanıtlamak için Adalet Bakan Sadullah Ergin'e ilginç bir çağrı geldi. Bahçeli "Adalet Bakanı İmralı'ya gidip fotoğraf çektirsin" dedi.

03.07.2012 - 09:04

'Adalet Bakanı İmralı'ya gidip fotoğraf çektirsin'

Balkan gezisi dönüşü gazetecilere değerlendirmelerde bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan’ın İmralı’da olmadığı iddiaları karşısında Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in İmralı’ya gidip fotoğraf çektirmesini önerdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana’nın Başbakan Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme sonrasındaki açıklamalarında yeni bir şey olmadığını savundu. Bahçeli, “Başbakanın, siyasi nezaket içerisinde görüşme hakkında Kemal Kılıçdaroğlu’nu da bilgilendirmesi lazım” dedi.

Balkan ülkeleri gezisini tamamlayan Bahçeli, dönüşte İstanbul yakınlarında verdiği molada bir grup gazetecinin sorularını şöyle yanıtladı:

“Zana’nın açıklamalarında yeni bir şey gözükmüyor. Çünkü çok eskiden bu yana PKK’nın bazı örgütsel yapılanma içerisinde nerede bir toplantı yapılmışsa bu talepler vurgulanmıştır. Dolayısıyla bu PKK talebidir ve yeni bir talep de değildir. Leyla Zana hanımefendinin bu görüşmeden sonra açıklamadığı hususlar var ise bunu kamuoyu merak eder. Bizim sözde Kürt sorununun çözümü ile alakalı iktidar ve ana muhalefet partisinin bir araya geliş sürecinde tek sessiz kalan, herhangi bir yorumunu duymadığımız kişi İmralı’da bulunan Abdullah Öcalan olmuştur. Geçmişte avukatları aracılığıyla her konuda konuşan, Kandil’den tutun, Ankara’daki siyasallaşma kapsamında bütün elemanlarına görüşler, talimatlar bildiren, özetle örgütü yöneten bir kişinin geleceği ile ilgili tartışmaların yoğunlaştığı bir ortamda sessiz kalmış olması ‘Acaba Öcalan İmralı’da mı’ sorusunu akla getirmiştir ve bunu vurgulamıştım. Geçen süre içerisinde demek ki İmralı’da olup olmadığı noktasında hem Başbakanın hem de Adalet Bakanının biraz kaçamak yanıtlar vermesi konuyu, tartışmayı derinleştirmiştir. Şimdi sonuç nereye kadar varacaktır.

(Öcalan’ın ABD’lilerle görüştürüldüğü iddiası) Bu Amerikalılar ile görüşme konusu ilginçtir. Bu iddianın arkasında mutlaka iktidarın durması lazım. Gerçeği halka anlatmak mecburiyetindeler. Niçin görüşüyorlar, neden ‘Hayır böyle bir görüşme olmadı’ diyemiyorlar. Ama kimsenin İmralı’ya gitmeyi düşünmediği bir ortamda, ‘Merak eden varsa İmralı’ya gelsin’ demek yerine kendisinin İmralı’ya gidip bir fotoğraf çektirmesi daha doğru olur. Adalet Bakanı fotoğraf çektirsin.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...