Adli Tıp'ta bu kez de 'kıl' skandalı

Amirallere suikast iddianamesinde, teğmenlerin evinde bulunduğu öne sürülen uyuşturucunun üzerindeki 2 kıl, Adli Tıp’ta kayboldu.

NTV Haber 25.02.2010 - 01:33

7 Mayıs'ta görülmeye başlanacak olan amirallere suikast iddianamesinin ek klasörlerinde yeni bir adli tıp skandalı yer aldı.

iddianamede, teğmenlerin evinde bulunan uyuşturucunun üzerinde 2 kıl bulunduğu öne sürüldü. Savcılık, bu kıllar ile teğmenlerden alınan örneklerin karşılaştırılmasını istedi ancak, dosyadaki en önemli delil niteliğindeki kıllar Adli Tıp'ta kayboldu.

Gölcük'te teğmenlere ait evde yapılan aramada bir miktar TNT kalıbının yanı sıra bir miktar da uyuşturucu ele geçirildi. Polis ekipleri, uyuşturucunun sarılı olduğu bantın üzerinde 2 adet kıl buldu. Tutuklanan teğmenlerden tümü uyuşturucunun kendilerine ait olmadığını savundu.

Soruşturmayı yürüten savcı Süleyman Pehlivan, teğmenler Tarık Ayabakan, Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakut Aksoy ve Ülkü Öztürk'ten alınan örneklerin bu kıllar ile karşılaştırılmasını istedi. Alınan örnekler ve bulunan 2 kıl, mühürlü torba ile Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Adli Tıp Kurumu, bir süre sonra savcılığa verdiği bilgide, örnekleri alınan 5 teğmenin de uyuşturucu kullanmadıkları bildirildi. Ancak, belki de savcının en önemli delili olan uyuşturucu üzerinde bulunan 2 kıla ilişkin Adli Tıp, savcılığa şu yazıyı gönderdi: "Tetkik konusu 2 adet kıl örneğinin mühürlü torbadan çıkmaması nedeniyle mukayese yapılamamıştır."

Bunun üzerine soruşturmayı yürüten savcı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na yeni bir yazı gönderdi. Savcı bu kez de, söz konusu 2 adet kılın, Adli Tıp Kurumu’nun başka bir birimine gönderilme ihtimalinin de gözönüne alınmasını istedi.

Savcılık, 2 kılın bulunması durumunda karşılaştırmanın yapılmasını, sonucun da kendilerine bildirilmesini istedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...