Afrin'e ilerleyiş sürüyor (Zeytin Dalı Harekatı'nda 17'nci gün)

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'e yönelik harekatın 17'nci gününde iki köy ve bir tepeyi daha terör örgütünden temizledi.

ntv.com.tr 05.02.2018 - 20:14

Afrin'e ilerleyiş sürüyor (Zeytin Dalı Harekatı'nda 17'nci gün)

20 Ocak'ta Zeytin Dalı Harekatı'nı başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Afrin'de terör örgütü PYD ile mücadeleyi sürdürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO, Afrin'de ilerleyişini sürdürüyor. Anadolu Ajansı'nın haberine göre harekatın 17'nci gününde Kırmızı Köyü, Dikmetaş Köyü ve Surgeya Tepesi terör örgütü PYD'den temizlendi. Böylece harekatın başından bu yana 36 nokta örgütten kurtarılmış oldu.

Harekat kapsamında teröristlere ait birçok mevzi, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait topçu birliklerince vuruldu. Zaman zaman çatışma seslerinin geldiği bölgeden dumanlar da yükseldi. Sınırdaki birliklere zırhlı araç ve personel takviyesi yapıldı.

Öte yandan Amerikan ordusuna ait zırhlı güvenlik araçlarinin bulunduğu büyük bir konvoyun, Irak Bürt Bölgesel Yönetimi'nin kontrolündeki Fişhabur'dan Kamışlı'ya geçtiği iddia edildi. Sevkıyata ait olduğu belirtilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Kamışlı, Suriye'de PYD'nin kontrolü altındaki bölgelerden biri. Yine PYD'nin kontrolündeki Rasulayn'dan da Afrin'e yardım için bir konvoyun yola çıktığı ileri sürüldü. 3 otobüs ve 90 araçlık konvoyda 400'den fazla YPG'nin olduğu belirtiliyor. Konvoyun Afrin'e gitmek için Şam Yönetimi'nin kontrolü altındaki Nubul Bölgesi'ni kullandığı da iddialar arasında.

Sayfa Yükleniyor...