Yeni Bakan Fakıbaba: Hiç beklemiyordum (Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir?)

Yeni Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, yaptığı açıklamada, böyle bir görevi beklemediğini söyledi. Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir?

Haberler - Anadolu Ajansı 19.07.2017 - 15:53 | Son Güncelleme : 19.07.2017 - 17:10

Yeni Bakan Fakıbaba: Hiç beklemiyordum (Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir?)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirilen Ahmet Eşref Fakıbaba: "Önemli olan Bakan olabilmek değil, başarılı olabilmektir"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirilen Ahmet Eşref Fakıbaba, "Önemli olan Bakan olmak değil, Bakanlığın yükü altından kalkabilmek, başarılı olabilmek" dedi.

AK Parti Şanlıurfa milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine geldikten sonra duygularını gazetecilere aktardı.

Fakıbaba, göreve getirildiğini odasında otururken öğrendiğini belirterek, "Sürpriz oldu. Şanlıurfa ve diğer illerden gelen arkadaşlarım vardı televizyon seyrediyordum. Hiç beklemiyordum. Önemli olan Bakan olmak değil, Bakanlığın yükü altından kalkabilmek, başarılı olabilmek" dedi.

Kendisi için kullanılan 'ceketini, koysa kazanır' söylemine ilişkin olarak Fakıbaba, "Önemli olan şu anda, mutlaka ve mutlaka kazanmak zorunda. Onun hakkını verebilmek için arkadaşlarımla birlikte çok çalışacağım" ifadelerini kullandı.

AHMET EŞREF FAKIBABA KİMDİR?

16 Aralık 1951'de Şanlıurfa Birecik'te doğan Fakıbaba, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Taksim İlk Yardım Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde ihtisas yapan Fakıbaba, Amerika'da Texas Eyaleti Arlington Hastanesinde gözlemci olarak bulundu.

Iğdır ve Birecik devlet hastanelerinde ve Şanlıurfa SSK Hastanesinde Başhekimlik yaptı. İki dönem Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.Çok iyi düzeyde İngilizce bilen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Fakıbaba, evli ve 3 çocuk babası.

BAKAN OLDUĞUNU TELEVİZYONDAN ÖĞRENEN FAKIBABA: BEKLEMİYORDUM, SÜRPRİZ OLDU

Sayfa Yükleniyor...