İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturması kapsamında gözaltında bulunan, aralarında TBMM İdare Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar'ın Kardeşi İsa Karasayar ile Suriye sınırına duvar ören hayırsever iş adamı Ali Uysal'ın da bulunduğu 21 kişi, dün akşam saatlerinde adliyeye çıkarıldı.

Cumhuriyet Savcısı'nın tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk ettiği 21 kişiden İsa Karasayar ile iş adamı Ali Uysal'ın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı, 16 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hatay'ın Suriye sınırına örülen beton duvarın işini yürüten ve annesinin adına okul yaptıran hayırsever iş adamı Ali Uysal, cezaevine götürülmek üzere adliyeden çıkarken, "Devletime hizmet ettim, devletime hizmet. Yine edeceğim son nefesime kadar. Allah izin verirse" diye bağırdı.

AK Parti Milletvekili Orhan Karasayar, adliyeye gelmezken, diğer kardeşleri ise "FETÖ'cüların hepsi bugün çekti gitti evlerine. 15 Temmuz'dan beri alanlardaydık, devletimiz için hizmet ettik. Yine biz devletimizin yanındayız" dediler.