AKM'de yangın

İstanbul Taksim'de bulunan ve tadilatı devam eden Atatürk Kültür Merkezi'nde çıkan yangın söndürüldü.

11.09.2012 - 10:53

AKM'de yangın

Restorasyon çalışmaları devam eden Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nin havalandırma boşluğunda henüz belirlenmeyen bir nedenle yangın çıktı.


Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Beyoğlu itfaiye ekipleri binanın en üst katından yangına müdahale ederken, Fatih ve Şişli itfaiye ekipleri de takviye amaçlı olay yerine geldi.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınan yangın söndürüldü.

Yangın sırasında AKM'nin önünde bulunan Hüseyin Kaya adlı vatandaş, ağır bir koku hissettiğini, daha sonra duman çıktığını gördüğünü, bunun üzerine itfaiyeye haber verdiğini belirterek, ''Dumanlar çatının iki tarafından da çıkıyordu. Alev yoktu, fakat çok ağır bir koku vardı. Plastik maddeler yanmış olabilir'' diye konuştu.

GÜNAY: İZOLASYON MADDELERİ YANMIŞ
Yangından sonra İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü ve restorasyonu gerçekleştiren firma yetkilisiyle görüştüğünü anlatan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'ndeki yangın zemin katta kısa devreden kaynaklanmış, endişe edilecek bir durum yok. Zemin katta bulunan bazı izolasyon maddeleri yanmış'' dedi.

Günay, yangına gerekli müdahalenin yapıldığını bildirerek, şunları kaydetti:

''Restorasyonlarda biraz daha dikkatli olunması konusunda firmaları her zaman uyarıyoruz. Bu ders olur herhalde. AKM'de bundan sonra bir yıllık sürecek çalışma var. Arkadaşlarımız daha dikkatli olacaklardır. Oradaki çalışmayı kontrol etmek için bir ekip gitmişti. O ekip de bundan sonraki önlemler konusunda biraz daha yaptırımcı olacaktır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...