'Alkol aldık mı? Bir salkım beyaz üzüm'

Başbakan Erdoğan'ın 'Alkol meyveden elde ediliyor, içki yerine meyve yiyin' sözleri Twitter'da en çok yorum yapılan konulardan biri oldu.

21.07.2010 - 11:31

'Alkol aldık mı? Bir salkım beyaz üzüm'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütü'nün Küresel Sigara ile Mücadele 2010 Yılı Özel Ödülü'nü aldığı törende yaptığı konuşmada alkolün meyvelerden elde edildiğini bu sebeple içki yerine meyve yenebileceğini söyledi.


Erdoğan'ın tartışma yaratan sözleri şöyle: ''Ben bugüne kadar objektif bakan hiç bir tıp dünyasının temsilcisinden bir defa bu işte bu faydalıdır diyeni görmedim. Bazen inadına 'belli bir miktar da alırsa faydalıdır' diyenler var. Arkadaş, bütün bu meyveleri, sebzeleri biz nereden yiyoruz? Veya bu alkolü siz nereden elde ediyorsunuz? Bu meyvelerden filan elde edilmiyor mu bunlar? Üzümden elde etmiyor musun? Ediyorsun. Diğer meyvelerde belli oranda yok mu? Var, onları ye. Oradan vücudun için gerekli olan yeterli olan zaten her şey orada var. Bunu da bize doktorlar anlatıyor, sağlıklı düşünenler anlatıyor."

Erdoğan'ın sözleri medyada geniş yer alınca en büyük sosyal paylaşım ağlarından biri olan Twitter'da bu konu çok konuşuldu. 

Twitter'da yer alan yorumlardan bazıları şöyle:

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...