Alperen Ocaklarından Rusya protestosu

Alperen Ocakları, Rusya'nın Türkmen Dağı'ndaki bombardımanlarını bu ülkenin İstanbul Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yaparak protesto etti.

Anadolu Ajansı 07.06.2016 - 05:32 | Son Güncelleme : 07.06.2016 - 05:35

Alperen Ocaklarından Rusya protestosu

Alperen Ocakları üyeleri, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yaptı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bulunan Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan İstanbul Alperen Ocakları üyesi bir grup, Rusya'nın Türkmen Dağı'ndaki bombardımanlarını, yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti.

Grup adına açıklama yapan İstanbul Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican, Rusya'nın Esed rejimine destek verdiğini belirterek, "Çin, Rusya ve İran, Esed rejimine destek çıkmaktadır, onun her daim arkasında olduklarını göstermektedirler. Orada Türkmen kardeşlerimize sahip çıkılmadığı için Türkmen Dağı zor durumda. Sadece 5 tane köyümüz kaldı. Artık strateji ne olursa olsun Allah rızası için oradaki din kardeşlerimize ve soydaşlarımıza sahip çıkalım." dedi.

Çevik kuvvet ve sivil polis ekiplerinin konsolosluk çevresi ve İstiklal Caddesi'nde aldığı geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından konsolosluğun giriş kapısına ilerlemek isteyen grup ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Arbedenin ardından Alperen Ocakları üyesi grup, konsolosluk önünden
ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...