Alperen’i vuran mermi bin 204 metre uzaktan ateşlenmiş | Bir bekçi gözaltında

Trabzon’da 9 yaşındaki Alperen Yavuz’un göğsüne isabet eden yorgun merminin, bin 204 metre uzaktan ateşlendiği belirlendi. Silahı ateşleyen H.Ş. isimli bekçi gözaltına alındı.

Alperen’i vuran mermi bin 204 metre uzaktan ateşlenmiş | Bir bekçi gözaltında

’da 9 yaşındaki çocuğun, yorgun merminin göğsüne isabet etmesiyle yaralandığı olayın faili yakalandı.

Ortahisar ilçesine bağlı Uğurlu Mahallesi'nde 29 Temmuz tarihinde annesiyle yolda yürürken göğsüne yorgun mermi isabet eden Alperen Yavuz yaralandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde ameliyatla kurşunun çıkarılması sonrası hayati tehlikeyi atlatan Alperen taburcu edildi.

Yorgun merminin isabet etmesi sonucu yaralanan Alperen'in failinin bulunması için Trabzon İl Jandarma Komutanlığı JASAT unsurları bölgede araştırmalarına başlarken, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı Kriminal Şube Müdürlüğünce olay yerinde “Atış İstikameti Belirleme Kiti” ile olay yeri incelemesine başladı.

Jandarma Kriminal Şube Müdürlüğü envanterinde olan “Atış İstikameti Belirleme Kiti” atışın geldiği yönü tam olarak göstermesi üzerine araştırmalarını yoğunlaştıran JASAT dedektifleri yön istikametinde kuş uçumu bin 204 metre mesafede bir düğün olduğunu belirledi.

Alperen’i vuran mermi bin 204 metre uzaktan ateşlenmiş | Bir bekçi gözaltında - 1

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Düğün bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştıran Jandarma Kriminal Şube Müdürlüğünce atış bölgesinde bulunan 16 kişiden atış artığı tespiti için svap alınırken, atış yaptığı tespit edilen H.Ş. ile H.N.'nin silahlarına balistik inceleme için Cumhuriyet Savcısının talimatı ile el konuldu.

İl Jandarma Komutanlığınca kurye görevlendirilerek bulguların vakit kaybetmeden incelenmesi ve olayın aydınlatılması için Ankara Jandarma Kriminal Daire Başkanlığına delilleri aynı gün götürülürken, bulgular üzerinde ivedilikle incelemeye başlayan Jandarma Kriminal Daire Başkanlığınca silahlar, atış artıkları, düğün bölgesinde toplanan kovanlar ve Alperen Yavuz'un vücudundan çıkarılan çekirdek üzerinde incelemeye başlandı.

Yapılan incelemeler sonucu çocuğun sırtından çıkarılan çekirdek ile H.Ş. isimli bekçinin silahını eşleşmesi üzerine Jandarma Kriminal Daire Başkanlığınca uzmanlık raporu hazırlanarak Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile şüpheli H.Ş. jandarma ekiplerince yakalanarak gözaltına alınırken, açığa alındığı öğrenilen mahkemeye sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...