Son albümleri Hidden, geçtiğimiz hafta, ünlü müzik dergisi NME tarafından 2010’un en iyi albümü seçilen These New Puritans 7 Aralık Salı; müziğini karakterize eden karanlık disko ritimleriyle Chromatics 9 Aralık Perşembe; alternatif rock’ın en sevilen isimlerinden The Magic Numbers ise 10 Aralık Cuma gecelerinde Salon’un konuğu olacaklar.

NME’NİN EN İYİSİ THESE NEW PURITANS 
Son albümleri Hidden, geçtiğimiz hafta, ünlü müzik dergisi NME tarafından 2010’un en iyi albümü seçilen These New Puritans, 7 Aralık Salı akşamı saat 22.30’da Salon’da!

Jack Barnett, George Barnett, Thomas Hein ve Sophie Sleigh-Johnson’dan oluşan Britanyalı art-rock grubu These New Puritans, nevi şahsına münhasır sound’uyla kulaktan kulağa yayılarak bir efsaneye dönüşen ilk albümü Beat Pyramid’i 2008 yılında yayımladı. Wu-Tang Clan, Aphex Twin ve Underworld’den esintiler taşıyan bu albüm güncel müziğin hemen her durağına uğruyordu. 2010 yılında yayımlanan Hidden ise klasik müziğin de kapısını aralıyor ve vokalist Jack Barnett’ın deyimiyle Steve Reich’ı dans pistine taşıyor. Şiirsel melodilerini ve tekinsiz ritimlerini İstanbul’a taşıyacak olan These New Puritans’ın Salon’daki performansına hazır olun.

These New Puritans konserinin biletleri Biletix satış sistemi üzerinden ve etkinlik günü mekan girişinden 30 TL ve 20 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

DİSKO RİTİMLERİ CHROMATICS’LE
Amerikalı elektro-pop üçlüsü Chromatics, 9 Aralık Perşembe gecesi saat 22.00’de müziğini karakterize eden karanlık disko ritimlerini Salon’a taşıyacak.

Topluluğun 2000 yılında Adam Miller’ın tek başına yatak odasında yaptığı kayıtlarla başlayan hikâyesi, kadroya Johnny Jewel, Ruth Radelet ve Nat Walker gibi isimlerin de katılmasıyla devam etti. “Italians Do It” Beter kolektifi aracılığıyla yayımladıkları parçalar, uzun yıllar yalnızca Amerika’nın batı kıyılarında tanınan Chromatics’i, dünya çapında bir hayran kitlesine kavuşturmuştu. 2007 çıkışlı Night Drive albümlerinde yer alan Kate Bush coverları "Running Up That Hill" ve "Healer" gibi parçalarla Chromatics karanlık ve gizemli müziklerinin sadece disko etiketiyle sınırlandırılamayacağını kanıtladı.

İki yıllık bir aranın ardından Kasım ayında yeniden konser vermeye başlayan Chromatics’in İstanbul’daki ilk konseri Music is Fun by Lenovo kapsamında, Bant işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Music Is Fun By Lenovo: Chromatics konserinin biletleri Biletix satış sistemi üzerinden ve etkinlik günü mekan girişinden 30 TL ve 20 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

ALTERNATİF ROCK’IN SEVİLEN İSMİ
2007 yılındaki konserlerinden bu yana müzikseverlerin İstanbul’da yeniden görmek için can attığı The Magic Numbers, hayranlarıyla hasret gidermek üzere 10 Aralık Cuma akşamı Salon’un konuğu olacak. Garanti Caz Yeşili kapsamında gerçekleştirilecek The Magic Numbers konseri, saat 22.30’da başlayacak.

Gitar ve vokalde Romeo Stodart, bas, klavye ve vokalde Michelle Stodart, davulda Sean Gannon ve perküsyon, melodika ve vokalde Angela Gannon’dan oluşan topluluk 2002 yılından bu yana beraber müzik yapıyor. 2005 yılında çıkardıkları kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerinin ardından 2006 yılında ikinci albümleri Those the Brokes’u yayınlayan İngiliz topluluk, etkileyici canlı performanslarıyla hayran kitlesini her geçen gün biraz daha genişletiyor. The Magic Numbers, uzun bir aranın ardından neşeli pop tınılarıyla soul ve country ezgilerini harmanladıkları son albümlerini The Runaway 2008 yılında yayınladı. Yurt dışında Glastonbury, V Festival gibi festivallerin vazgeçilmez isimleri arasında yer alan The Magic Numbers’ın 10 Aralık Cuma akşamı Salon’daki konserinin biletleri 40 TL ve 25 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.