Ankara-İstanbul Anadolu Otoyolu bakım çalışması ne zaman bitecek? KGM tarih verdi

KGM'den Ankara-İstanbul arasında seyahat edeceklere uyarı geldi. Uyarıda, üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 6 gün boyunca trafiğin "her iki yönde" kontrollü olarak devam edeceği kaydedildi. Peki, Ankara-İstanbul Anadolu Otoyolu bakım çalışması ne zaman bitecek?

Ankara-İstanbul Anadolu Otoyolu bakım çalışması ne zaman bitecek? KGM tarih verdi

(KGM), Ankara-İstanbul Anadolu Otoyolu, Gümüşova-Gölyaka kavşakları arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle söz konusu güzergahta trafiğin 21 Temmuz saat 17.00'ye kadar "her iki yönde" kontrollü devam edeceğini bildirdi. İşte, konuya dair ayrıntılar...

KGM'nin açıklamasında, söz konusu çalışmaların 2023 yılı çalışma sezonu kapsamında yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, ağır taşıt trafiğinin yol kalitesini deforme etmesi ve yolların kış aylarına hazırlığı dikkate alınarak vatandaşların daha güvenli ve konforlu yolculuk yapmalarının hedeflendiğine işaret edildi.

"Çalışmalar, Anadolu Otoyolu'nun Hendek Kavşağı ile Gölyaka Kavşağı arasında yer alan O-4/22 kilometresi. 12+270-kilometresi: 15+150 arası Ankara istikametinde devam etmekte ve trafik diğer istikametten çift yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır." ifadesinin kullanıldığı açıklamada, sürücülerin alternatif güzergahları kullanmaları, gerek sosyal medyada gerekse yol boyunca yapılacak bilgilendirmelere uymaları gerektiği belirtildi.

ÇALIŞMALAR NE ZAMAN BİTECEK?

Açıklamada, yolun tamamen trafiğe açılışı için planlanan tarihin 21 Temmuz saat 17.00 olduğu bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...