Ankara'da Akay Kavşağı krizi

Ankara Büyükşehir Belediyesi,  Çankaya Belediyesi'ni  panolara verdiği ilanlarla suçluyor.  Şehir Plancıları Odası'na göre ise sorumlu Melih  Gökçek...

Ankara'da Akay Kavşağı krizi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,, Çankaya Belediyesi ve Mimarlar Odası'nın şikayeti üzerine Akay Kavşağının kapatılmasına ilişkin alınan yargı kararına uymak zorunda olduğunu "Burayı kapatmak cinayetle denktir. Yarın bir başka aklı evvel suç duyurusunda bulunursa mecburen kapatacağız" sözleriyle anlatıyor.  

Kavşağın kapatılmasının ardından Gökçek ile kararın uygulanmasına itiraz edenleri yeni bir hukuki süreç bekliyor..

Şehir Plancıları Odası Başkanı Tarık Şengül, kavşak kapatılırsa suç duyurusunda bulunacaklarını söylüyor. 

Şehir Plancıları Odası'na göre Gökçek, mahkeme kararını yanlış yorumluyor: "Burayı kapatmaya gerek yok. Bir süre daha kullanılır, planlama yapılır. Mahkeme bunu istiyor."

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi kavşağı kapatma kararının Çankaya Belediyesi'nin başvurusu sonucu alındığını, caddelerdeki panolara verdiği ilanlarla vatandaşlara duyuruyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ayrıca kapatma kararının durdurulması için Danıştay'a da müraacat etti.

Gökçek'in, kavşağın kapatılmasını önlemek için Çankaya Belediyesi ile Mimarlar Odası'na bir çağrısı var: "Biz davadan vazgeçtik, derler. Dilekçe verirler sorun biter."

Sayfa Yükleniyor...