Antalya Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı ( AKSAV) işbirliğiyle 26 – 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek 4. Antalya Televizyon Ödülleri adayları 8 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen ön jüri toplantısı sonucunda belli oldu.

Başvuru esaslı olan Antalya Televizyon Ödülleri’nde 24 dramatik televizyon yapımı, 145 televizyon programı ve 20 belgesel yapım ön jüri tarafından değerlendirildi.

Abdullah Oğuz (Yapımcı / Yönetmen) başkanlığında toplanan jüri üyeleri Ümmü Burhan (Yönetmen), Sinan Biçici (Senarist), Murat Ceylan (Görüntü Yönetmeni), Selen Uçer (Oyuncu), Hasan Saltık (Müzik Yapımcısı), Yüksel Aytuğ (Sabah Gazetesi Yazarı), Ali Eyüboğlu (Milliyet Gazetesi Yazarı), Yasin Ali Türkeri (Belgesel Yönetmeni, Belgesel Sinemacılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi), Prof. Dr. Neşe Kars (İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Ana Bilim Dalı Başkanı), Müfit Kayacan (Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Şube Müdürü) ve Şebnem Bahar (AKSAV Yönetim Kurulu Üyesi), 34 kategoride başvuruda bulunan yapımları değerlendirerek adayları belirledi.

27 Nisan Cumartesi akşamı Antalya Mardan Palace Otel’de düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak ödüller için yarış başladı.

İşte adaylar
En İyi Dram Dizisi

“Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Star TV”
“Muhteşem Yüzyıl – Star TV”
“Öyle Bir Geçer Zaman Ki - Kanal D”

En İyi Yeni Sezon Dram Dizisi
“Benim İçin Üzülme – ATV”
“Karadayı – ATV
“Kayıp Şehir – Kanal D
“Merhamet – Kanal D”
“Suskunlar – Show TV”

Dram Dizisi En İyi Erkek Oyuncu
İlker Aksum (20 Dakika - Star TV)
Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Star TV)
Erkan Petekkaya (Dila Hanım - Star TV)
Kenan İmirzalıoğlu (Karadayı – ATV)
Halit Ergenç (Muhteşem Yüzyıl - Star TV)

Dram Dizisi En İyi Kadın Oyuncu
Nergis Öztürk (Böyle Bitmesin - TRT 1)
Gökçe Bahadır (Kayıp Şehir - Kanal D)
Özgü Namal (Merhamet - Kanal D)
Meryem Uzerli (Muhteşem Yüzyıl - Star TV)
Ayça Bingöl (Öyle Bir Geçer Zaman Ki - Kanal D)

En İyi Komedi Dizisi
“1 Erkek 1 Kadın – Star TV”
“Avrupa Avrupa - TRT 1”
“Seksenler - TRT 1”
“Yalan Dünya – Kanal D”

En İyi Yeni Sezon Komedi Dizisi
“6 Mantı – TRT 1”
“Ali Ayşe’yi Seviyor – Fox TV”
“Harem – Fox TV”
“İşler Güçler – Star TV”
“Zengin Kız Fakir Oğlan– TRT 1”

Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu
Emre Karayel (1 Erkek 1 Kadın -Star TV)
Hakan Yılmaz (Ali Ayşe’yi Seviyor - Fox TV)
Ahmet Kural (İşler Güçler - Star TV)
Murat Cemcir (İşler Güçler – Star TV)
Ufuk Özkan (Zengin Kız Fakir Oğlan - TRT 1), dizilerindeki performansları ile yarışacaklar.

Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu
Demet Evgar (1 Erkek 1 Kadın - STAR TV)
Ebru Cündübeyoğlu (Avrupa Avrupa - TRT 1)
Zuhal Topal (Avrupa Avrupa - TRT 1)
Özlem Türkad (Seksenler - TRT 1)
Yasemin Conka (Seksenler - TRT 1)

4. Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında yer alan onur ödülleri Halit Kıvanç, Seyfi Dursunoğlu ve Can Akbel’e sunulacak.