Arazideki telefon direğine Rizeli çözümü

Rize’de bir kişi, arazisindeki telefon direğini kaldırılmayınca, hat kablolarını yeni yaptırdığı evinin içinden geçirip 2. katta üzerine beton döktü.

Anadolu Ajansı 21.04.2012 - 15:43

Arazideki telefon direğine Rizeli çözümü

İkizdere ilçesi Gündoğdu Mahallesi'nde geçen yıl evi yanan 70 yaşındaki Mustafa Çilo, 100 metre ilerideki arazisine yeni bir ev yapmaya karar verdi.

Arazisinden telefon hattı geçen Çilo, direğin kaldırılması için ilgili mercilere müracaatta bulundu.

Evin inşaatına başlayan işçiler, bu süre içerisinde direk kaldırılmayınca, telefon hattının kablolarını evin içerisinde bırakarak, ikinci katta üzerine beton döktü.

İki katlı binanın penceresinden girip, salon ve odalardan geçerek ikinci katın betonundan çıkan telefon hattı nedeniyle inşaatının içindeki çalışmaları yaptıramayan Çilo, yetkililerin kabloyu kaldırmasını bekliyor.

Mustafa Çilo, gazetecilere yaptığı açıklamada, evi yandığı için bir an önce çalışmaya başlamak zorunda kaldığını belirterek, ''Yetkililerden direği kaldırmasını istedik. Ancak kaldıran olmadı. Evin kaba inşaatını tamamladık. Pencerelerini taktık ancak kimse gelip direği kaldırmayınca iç donanımını yapamadık. Defalarca yardım talep etmemize rağmen cevap alamayınca inşaatı yapmak zorunda kaldık'' diye konuştu.

Evi tamamlayamayınca küçük bir barakada kışı geçirmek zorunda kaldıklarını ifade eden Çilo, ''Gelsinler bir an önce direği kaldırsınlar. Mağduriyetimizi gidersinler. Biz de evimizi yapıp, içine girelim'' dedi.

Sabire Çilo (69) ise çaresizlikten evi bu şekilde yaptıklarını belirterek, ''Ancak evin oda ve koridorlarından geçen kabloları kesmediğimiz için, içinde çalışamıyoruz. Kabloları aşmakta güçlük çekiyoruz. Kendi arazimizde, kendi evimizde mağdur olduk'' ifadelerini kullandı.

Türk Telekom Rize İl Müdürü Rüstem Koçal da olayı yeni öğrendiklerini belirterek, dilekçenin kendilerine geçen yıl ulaşmadığını, geçen hafta verilen dilekçe üzerine sorunun gelecek hafta çözüleceğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...