Arınç ve Erdoğan Diyarbakır’a birlikte gidecek

“Öğrenci evleri” konusunda fikir ayrılığı yaşayan Başbakan Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diyarbakır’a birlikte gidecek. Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, "Davet ettiler, gideceğim" dedi.

13.11.2013 - 16:43

Arınç ve Erdoğan Diyarbakır’a birlikte gidecek

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Diyarbakır'da görüşecek.

"Öğrenci evleri" konusunda aralarında görüş farklılığı olan Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diyarbakır’a birlikte gidecek.

Bülent Arınç,  gazetecilerin "Başbakan Erdoğan ile birlikte Diyarbakır'a gidecek misiniz?" sorusuna, "Davet ettiler, Diyarbakır'a gideceğim" karşılığını verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Hiçbir problem yok. Sayın Başbakan'ın dediği gibi, elini ovuşturanlar, boşuna ovuşturmasınlar, buradan onlara ekmek yok" dedi.

Başbakan Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Arınç, "öğrenci evleri" konusunda fikir ayrılığına düşmüştü.

Bülent Arınç, TRT Türk televizyonunda yaptığı açıklamada Erdoğan'a sitem etmişti.

Arınç, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Başbakan'la aramızdaki çelişkinin sebebi ben değilim. Ben sadece bakan değilim, benim bir özgül ağırlığım var, benim yıpranmamam lazım. Birilerinin kum torbası haline getirilmek istemem.

Başbakanımıza dost, kardeş olarak seslenmek isterim; ikimizin sözleri arasındaki çelişkiyi düzeltmesi kendisinden beklenir.”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'nin Salı günü Meclis'te yaptığı grup toplantısına katılmamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...