Olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, inşaatın sorumlusu oldukları için gözaltına alınan 9 kişinin ifadeleri tamamlandı.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan 9 kişi, Cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan kazanan meydana geliş nedeninin belirlenmesi amacıyla inceleme başlatıldı.

Bilirkişilerden oluşan heyet çakılan asansörde detaylı inceleme yaptı. İncelemeye ilişkin bri rapor yayımlanması bekleniyor.

TORUNLAR GYO'DAN AÇIKLAMA
Bu arada Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan (GYO) yapılan açıklamada, şirket şantiyesinde meydana gelen ve 10 kişinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin adli soruşturma sürecinin devam ettiği ve bu sürecin şirketin tüm birimleri tarafından da dikkatle takip edildiği belirtildi.

Savcılığın konuya ilişkin tüm tarafların ifadesini aldığı hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ayrıca konuyla ilgili olarak teknik rapor oluşturulması amacıyla bilirkişi incelemesi yaptırılmış olup rapor beklenmektedir. Kazada vefat eden tüm kardeşlerimizi bu vesile ile bir kez daha rahmetle anıyor, geride kalan yakınlarına başsağlığı dileklerimizi yineliyoruz. Kaza nedeniyle yakınlarının mağduriyetini giderebilmek, bir nebze olsun acılarını hafifletebilmek için üzerimize düşen tüm görevleri yapacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz."

Facia çeşitli sivil toplum örgütlerince protesto edilirken, TOMA'ların da bulunduğu şantiye önünde polis geniş güvenlik önlemi aldı.