Asena'nın katili için istenen ceza belli oldu

Mersin'de kız arkadaşı Esra Asena Temir'i döverek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Mustafa Bangiz'in ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Asena'nın katili için istenen ceza belli oldu

'de kız arkadaşı Esra Asena Temir'i (27) döverek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Mustafa Bangiz (28) hakkında ''Kadına karşı kasten öldürme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Olay, 29 Haziran'da meydana geldi. İnşaat şirketi sahibi Mustafa Bangiz, iddiaya göre Toroslar ilçesindeki evine geldiği, 1 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Esra Asena Temir ile gezmeye çıktı. Otomobilde Bangiz ile Temir arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Asena'nın katili için istenen ceza belli oldu - 1

Mustafa Bangiz, sevgilisini dövdü. Başına ve vücudunun çeşitli yerlerine darbe alan Temir, Toros Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Beyin kanaması geçiren Temir, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olaydan sonra kaçan Mustafa Bangiz, gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Bangiz tutuklandı.

Otopsi işlemleri sonrası morgdan alınan Esra Asena Temir'in cenazesi Akbelen Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.

HASTANEYE GÖTÜRMEK YERİNE YOL KENARINA BIRAKMIŞ

Mustafa Bangiz ile ilgili soruşturma tamamlandı. Hakkında ''Kadına karşı kasten öldürme'' suçundan iddianame hazırlanan Bangiz'in, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanması istendi.

İddianamede, Temir’in aldığı ağır darbeler nedeniyle beyin kanamasını sonucu yaşamını yitirdiğine yer verildi.

Bangiz’in, Temir’i hastaneye götürmek yerine yol kenarına bırakıp aile bireylerini aradığı ve onlar tarafından hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Asena'nın katili için istenen ceza belli oldu - 2

''AİLE BİREYLERİ DE YARGILANMALI''

Temir ailesinin avukatı Serdan Söylemez, iddianameye katılmadıklarını söyledi.

Cinayetin planlı, tasarlanmış bir şekilde gerçekleştirdiğini savunan Söylemez şöyle konuştu:

"Bu basit bir değil. Planlı, tasarlanarak işlenmiş bir cinayettir. İddianamede aile bireyleri şüpheli olarak yer almamıştır. Buna katılmıyoruz. Aile bireylerinin de suça ortak olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu sanığın tek başına işleyeceği, sonrasında kaçabileceği bir cinayet değil. Yargılama süresince bunun üzerinde duracağız ve dosyanın sonuna kadar takipçisi olacağız."

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...