AUZEF mezuniyete üç ders sınavı başvuru tarihleri açıklandı: Üç ders sınavı ne zaman yapılacak?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bütünleme sınavları ardından gözler üç ders sınavı tarihine çevrildi. AUZEF mezuniyete üç ders sınavı başvuru tarihleri, bütünleme sınavı sonuçlarının ilan edilmesi ardından açıklandı. Peki, AUZEF mezuniyete üç ders sınavı başvuruları ne zaman başlayacak, üç ders sınavı ne zaman gerçekleştirilecek?

AUZEF mezuniyete üç ders sınavı başvuru tarihleri açıklandı: Üç ders sınavı ne zaman yapılacak?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi () üç ders sınavı tarihi belli oldu. Mezuniyete üç ders sınavı her eğitim-öğretim yılı sonunda, akademik takvimde belirtilen tarihte yılda bir defa yapılıyor. 

Mezuniyet aşamasına gelmiş ve tüm dönemlerden en fazla üç tane başarısız (FF) harf notu bulunan öğrenciler, mezuniyete üç ders sınavına girebilir.

AUZEF mezuniyete üç ders sınavı başvuru tarihleri açıklandı: Üç ders sınavı ne zaman yapılacak? - 1

ÜÇ DERS SINAV TARİHİ

Mezuniyet İçin Üç Ders Sınavı 30 Temmuz 2023 Pazar günü çevrim içi (online) olarak yapılacak.

Sınava girmek için 22 Temmuz 2023 Cumartesi (saat 09:00’dan) – 24 Temmuz 2023 Pazartesi (saat 17:00’a kadar) tarihleri arasında aksis.istanbul.edu.tr adresinden başvuruda bulunmak gerekmektedir.

AUZEF mezuniyete üç ders sınavı başvuru tarihleri açıklandı: Üç ders sınavı ne zaman yapılacak? - 2

Mezuniyete Üç Ders Sınavı başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır; değerlendirmede ara sınav, yarı yılsonu bitirme ve bütünleme sınavı notları dikkate alınmaz.

Sayfa Yükleniyor...