'Avcı Emlakçılar'dan 3 milyon liralık vurgun

Ankara'da sahte emlak ofisleri açarak 29 kişiyi 'ev sahibi yapma' vaadiyle 3 milyon lira dolandırdığı tespit edilen 37 şüpheli, düzenlenen "Avcı Emlakçılar Operasyonu"yla gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.03.2022 - 11:07

'Avcı Emlakçılar'dan 3 milyon liralık vurgun

'da sahte emlak ofisleri açarak ev satma vaadiyle vatandaşları yaklaşık 3 milyon lira zarara uğratan suç örgütüne yönelik düzenlenen "Avcı Emlakçılar Operasyonu"nda 37 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekipleri, Mamak ve Altındağ ilçelerinde emlak ofisleri açarak kendilerini emlakçı olarak tanıtan şüphelilerin, ev satma vaadiyle vatandaşlardan haksız kazanç elde ettiklerini tespit etti.

PARASINI İSTEYEN MÜŞTERİYİ EMLAK OFİSİNDE DÖVMÜŞLER

Şüphelilerin, ev satma vaadinde bulundukları vatandaşları devir işlemleri için gittikleri tapu müdürlüklerinde beraber hareket ettikleri memurlar aracılığıyla oyalayarak satış işlemlerini yapmadıkları, vatandaşlara paralarını geri vermedikleri ve paralarını geri almak isteyenleri de emlak ofislerinde zorla alıkoyarak darp ve tehdit ettikleri ortaya çıkarıldı.

36 ikamet ve 7 iş yerine eş zamanlı operasyonda 37 şüpheli gözaltına alındı. 36 ikamet ve 7 iş yerine eş zamanlı operasyonda 37 şüpheli gözaltına alındı.

29 KİŞİYİ YAKLAŞIK 3 MİLYON LİRA ZARARA UĞRATTILAR

Bu kapsamda, aralarında kamu kurumlarındaki memurların da bulunduğu 41 şüpheli hakkında 4 ay süren teknik ve fiziki takip sonucunda 29 kişinin yaklaşık 3 milyon lira zarara uğratıldığı belirlendi.

37 KİŞİ GÖZALTINDA

Bu yolla elde ettikleri gelirle uyuşturucu ticareti yaptıkları da tespit edilen şüphelilere yönelik 36 ikamet ve 7 iş yerine eş zamanlı "Avcı Emlakçılar Operasyonu" düzenlendi.

Operasyonda gözaltına alınan 37 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...