Avrupa Konutları Atakent 3 tamamlandı

Avrupa Konutları, Atakent 3 Projesi’ni 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Projede daireler, 1 Temmuz tarihinden itibaren konut sahiplerine teslim edilecek.

Avrupa Konutları Atakent 3 tamamlandı

Avrupa Konutları, Atakent 1 ve Atakent 2’nin ardından Atakent 3'ü de Halkalı’da hayata geçirdi.  Erken teslimat geleneğinin bozulmadığı projede, 1 Temmuz 2012 tarihi itibariyle anahtar teslimine başlanıyor. 

Emlak Konut GYO ile yapılan sözleşme gereği taahhüt edilen teslim tarihi Temmuz 2014 olan projenin, daire sahipleriyle yapılan Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi’nde taahhüt edilen teslim tarihi ise 31 Aralık 2012 olarak yer alıyordu. Avrupa Konutları ise fiili teslim için belirlediği hedef tarihi, altı ay öne çekti.

Atakent 2’de ilk yatırımcılarına yüzde 67 oranında kazandıran Avrupa Konutları'nda metrekare fiyatı 2 bin 400 TL olarak satışa çıkan Atakent 3 projesinde de metrekare fiyatı 4 bin TL’ye kadar yükseldi. Bu rakamlar ışığında Atakent 3’ün ilk ev sahipleri yüzde 66 oranında kazanç sağlamış oldu.

193 bin metrekare toplam arsa alanı üzerine inşa edilen Atakent 3 projesinin 162 bin metrekarelik kısmı peyzaja ayrıldı. Bahçeler, göletler ve şelalerden oluşan site içi peyzajın yanı sıra hemen yanı başında 43 dönümlük bir korunun da yer aldığı Atakent 3, mavi ve yeşili buluşturuyor.

Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra, futbol, basketbol, voleybol, tenis sahaları ve fitness center, sauna, buhar odası, squash, aerobik, pilates salonlarından oluşan sosyal tesisler yeni sakinlerini bekliyor.

Mimarisinde modernle gelenekseli buluşturan Atakent 3’te, Sultan II. Abdülhamit döneminde Kayseri’de inşa edilen tarihi Kayseri Saat Kulesi’nin bir benzeri de inşa edildi.

Sayfa Yükleniyor...