Şarampol Caddesi'ndeki bir otelde konaklayan ünlü sanatçı Azer Bülbül, kendisini cep telefonu ile arayan ve ulaşamadığı için otele gelen menajeri tarafından odasında ölü bulundu.

Bülbül'ün cesedi, cumhuriyet savcısı ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından otelden çıkartılarak cenaze aracına konuldu. Cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan Bülbül'ün, kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsiden sonra belirleneceği bildirildi.

'AZER FENALAŞINCA KORKUP KAÇTIM'
Bülbül'ün ölümüyle ilgili 24 yaşındaki bir kadın gözaltına alınan S.A. sorgulanmak üzere götürüldüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde "Azer fenalaşınca korkup kaçtım" dedi.

Antalya'da kaldığı otel odasında ölü bulunan sanatçı Azer Bülbül'ün yapılan otopsisinde yaklaşık 13 saat önce hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Polisin odada yaptığı araştırmada cinsel gücü artırıcı özelliği bulunan hap kutusu bulunduğu iddia edildi.


'NE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİM BİR HAP KULLANDI'
Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde ifadesine başvurulan S.A.'nın, "Ben bir sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğinde garson olarak çalışıyorum. Azer Bülbül'ün tavernada program yaptığını duyunca kendisini dinlemek için oraya gittim. Orada kendisiyle tanıştık ve hayranı olduğumu söyledim. Sonra arkadaş olduk ve programdan sonra birlikte ayrılıp otele gittik. Burada kendisi ne olduğunu bilmediğim bir hap kullandı. Sonrasında birlikte olduk. Bir süre sonra fenalaştı. Bende korktuğum için hemen giyinip odadan hızla ayrıldım. Öldüğünü bilmiyordum" dedi.

İHMAL SONUCU ÖLÜME SEBEBİYET VERMEK SUÇLAMASIYLA GÖZALTINDA
Görüntülerde sabah saat 04:30 sıralarında S.A.'nın hızlı adımlarla otelden ayrıldığı görüldü. İhmal sonucu ölüme sebebiyet vermek suçlamasıyla gözaltında tutulan S.A., sağlık kontrolünden geçirildi.

S.A, sorgulamasının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. S.A, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Polis, otel odasında bulduğu bir kutu dolusu hap incelemek üzere kriminal şube müdürlüğüne teslim edildi. Sanatçı Azer Bülbül'ün Almanya'da yaşayan ailesinin İstanbul'a gelmek üzere yola çıktığı bildirildi.