Malatya'da dün 3 aylık Medine'yi döverek öldüren Yaşar K'nın daha önce attığı dayaklarla ilgili ayrıntılar ortaya çıkıyor.

İlişkili Haberler


Kocasının darbetmesi sonucu burnu kırılan Vacide K'nin kardeşi Muhittin A, olayı duyduktan sonra Elazığ'dan Malatya'ya geldiğini, eniştesinin önceki tarihlerde de ablası ve yeğenlerini dövdüğünü söyledi.

Eniştesi hakkında şikayette bulunduğunu ifade eden Muhittin A, şunları söyledi:

''Ablam burnu kırılarak hastaneye kaldırıldıktan sonra beni aradı. Hastanede ameliyat olduğunu, en küçük çocuğu Medine'nin de durumunun iyi olmadığını söyledi. Çocuğun beyin kanaması geçirdiğini ve öldüğünü öğrendik.

Ablam olaydan sonra kocasının ailesi tarafından tehdit edilerek şikayetinden vazgeçirilmeye çalışılmış. Ablam ve yeğenlerimin koruma altına alınmasını istiyorum. 3 yaşındaki yeğenim sürekli darbedildiği için konuşma zorluğu yaşıyor.''

BOŞANARAK YENİ BİR HAYAT KURMAK İSTİYORDU
Malatya Sosyal Hizmetler Müdürü Murat Konan da Vacide K. ile görüştüğünü belirterek, ''Kendisine koruma altına alma teklifinde bulunduk ancak kocasından boşanmak, kendine ait hayat kurmak, çocuklarının başında olmak istediğini, dolayısıyla maddi yardım dışında korunma altına alınmak istemediğini söyledi'' dedi.

GAZETECİLERİN GÖRÜNTÜ ALMASI ENGELLENDİ
Bu arada, gözaltında bulunan Yaşar K'nin Yamaç Mahallesi'ndeki evine giderek anne Vacide K. ile iki çocuğunu koruma altına almak isteyen Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan ile uzmanlar, Yaşar K'nin yakınlarının tepkisiyle karşılaştı. Görüntü almak isteyen basın mensupları engellendi.