BAFTA adayları belli oldu

BAFTA ödülleri 2013 adayları açıklandı. 'Gravity' (Yerçekimi) aralarında en iyi film ve en iyi yönetmen kategorilerinin de bulunduğu 11 dalda aday oldu.

Haberler 08.01.2014 - 11:56

BAFTA adayları belli oldu

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki adayları belli oldu.

Ünlü Amerikalı aktris Sandra Bullock'un oynadığı "Gravity" (Yerçekimi) filmi, aralarında en iyi film ve en iyi yönetmen kategorilerinin de bulunduğu 11 dalda BAFTA ödüllerine aday oldu.

"American Hustle" (Düzenbaz) filmi ile köleliğin konu edildiği "12 Years a Slave" (12 Yıllık Esaret) filmleri de 10 dalda aday gösterildi.

BAFTA 2013 ödülleri için bazı kategoriler ve adaylar şöyle:

En İyi Film: 12 Years a Slave, American Hustle, Captain Phillips, Gravity, Philomena

En İyi Yönetmen: Alfonso Cuaron (Gravity), Paul Greengrass (Captain Phillips), Steve McQueen (12 Years a Slave), David O Russell (American Hustle), Martin Scorsese (The Wolf of Wall Street)

En İyi Erkek Oyuncu: Christian Bale (American Hustle), Bruce Dern (Nebraska), Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street), Chiwetel Ejiofor (12 Years a Slave), Tom Hanks (Captain Phillips)

En İyi Kadın Oyuncu: Amy Adams (American Hustle), Cate Blanchett (Blue Jasmine), Sandra Bullock (Gravity), Judi Dench (Philomena), Emma Thompson (Saving Mr Banks)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Barkhad Adbi (Captain Phillips), Daniel Bruhl (Rush), Bradley Cooper (American Hustle), Matt Damon (Behind the Candelabra), Michael Fassbender (12 Years a Slave)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Sally Hawkins (Blue Jasmine), Jennifer Lawrence (American Hustle), Lupita Nyong'o (12 Years a Slave), Julia Roberts (August: Osage County), Oprah Winfrey (The Butler)

En İyi İngiliz Filmi: Gravity, Mandela: Long Walk to Freedom, Philomena, Rush, Saving Mr Banks, The Selfish Giant

BAFTA ödüllerini kazananlar 16 Şubat'ta Londra Kraliyet Opera binasında düzenlenecek törenle belli olacak.

Sayfa Yükleniyor...