Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı, Kadıköy Belediyesi tarafından Bağdat Caddesi'nde düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ile kutlandı.
![Bağdat Caddesi'nde Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı - 1](https://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/rSW8231fQ0Sj9WZ53pP5rQ.jpg?width=960&mode=crop&scale=both)
Ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler bulunan binlerce kişi cadde boyunca yürüdü. Kortejin geçişi ise caddenin farklı noktalarına kurulan dev ekranlardan canlı olarak izlendi.
![Bağdat Caddesi'nde Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı - 2](https://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/GBAzgmR6O0ai6SdU4PTwgw.jpg?width=960&mode=crop&scale=both)
Bir özel okul öğrencilerinin bando takımı da yürüyüşte yer aldı. Suadiye ışıklarda 19.23'de başlayan yürüyüş Caddebostan İskele Sokak'ta İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından son buldu.