Bağış’tan ‘adamın biri’ yalanlaması

Devlet Bakanı Egemen Bağış, bir balıkçı ile arasında geçen diyaloğun basın trarafından yanlış aktarıldığını, kendisinin ‘adamın biri’ tabirini kullanmadığı gibi esnaftan da bir düzeltme gelmediğini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.02.2009 - 18:18

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Benim Cumhurbaşkanlarımıza saygısızlık yapmak gibi bir düşüncem olmamıştır, olmaz da...'' dedi.

Bağış, Özel Pangaltı İlköğretim Okulu ve Lisesi'nde Ermeni vatandaşların kanaat önderleri ile yaptığı toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Beşiktaş'ta çarşı ziyareti sırasında bir balıkçı ile arasında geçen diyoloğu anımsatması üzerine Bağış, ''Bir balıkçı esnaf kardeşim işlerinin sıkıntılı olduğundan, işlerinin iyi gitmediğinden bahsedince ben de kendisine 'Hatırlarsınız, bir zamanlar bu ülkede Anayasa kitapçığı havalandığında yüzde 8 bin faiz ödüyorduk. Bir gecede insanların borçları 2 katına çıkıyordu... Esnaf kardeşimin bu noktada hiçbir düzeltmesi falan olmadı.

Bizimle birlikte gezen teşkilatımızdan bir arkadaşımız, 'görüntülerinizde var, bir açıp bakın, bunu yanlış yorumlayan gazete ve televizyonlar da kendi ayıplarından utansınlar. Bakanımızın kastettiği Anayasayı fırlatan Ahmet Necdet Sezer' dedi.

Benim Cumhurbaşkanımıza saygısızlık yapmak düşüncem olmamıştır. Kaldı ki 'adamın biri' kelimesini de ben saygısızlık görmüyorum. Orada önemli olan 'de çok basit bir olayda bile ekonominin ne kadar kırılgan olduğunu anlatmaktı. Hiçbir Cumhurbaşkanına saygısızlık yapmak gibi bir niyetim olmamıştır, olamaz da... Yapıma aykırı zaten'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...