Bahçeli: 9 yıldır neden asmadın?

Başbakan Erdoğan’ın Kral FM’deki açıklamalarına MHP liderinden yanıt geldi.

Haberler 09.06.2011 - 22:34

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli ile Başbakan Erdoğan arasındaki Abdullah Öcalan polemiği sürüyor.

Başbakan Erdoğan'ın, Kral FM’de Abdullah Öcalan'la ilgili sözlerine MHP lideri Devlet Bahçeli Mersin'den cevap verdi. (Erdoğan ne demişti?)

"9 yıldır iktidardasın, İmralı canisi ile anlaşacağına niye asmıyorsun?" diyen Bahçeli, Başbakan'ın seçim zaferi havasına erken girdiğini de söyledi.

Bahçeli, Mersin mitinginde, "Öcalan'ı asmak için koalisyondan çekilseydin" diyen Erdoğan'a tepki gösterdi.

Bahçeli, “O dönemde ben olsam asardım, asamasaydım koalisyondan ayrılırdım’ diyor . 9 yıldır iktidardasın, İmralı canisi ile anlaşacağın yerde niye asmıyorsun?” dedi.

"İKTİDAR OLMUŞ GİBİ"
MHP lideri, Adana mitinginde de hükümete yeni kabine ı üzerinden yüklendi. Bahçeli, Başbakan'ı seçim bitmeden iktidar olmuş gibi davranmakla suçladı:

"AKP tek başına iktidar olmuş gibi hareket edeyor. Bu demokrasiye ve millet iradesine hakarettir. Demokrasi tarihinde böylesi bir alçalma yok. Hiç kimse böyle bir düşüklüğü göstermedi. Erken zafer havasına girmesinin acı faturasını ödeyecek."

"28 ŞUBAT VE 27 NİSAN NE ZAMAN?"
Bahçeli, 12 Eylül darbesinin 31 yıl sonra soruşturulmasına da tepki gösterdi:

"12 Eylül iktidarının sorumluları sorguya alındı. Neden referandumdan sonra alınmadı da genel seçimin arifesinde alındı. 28 Şubatçılarla ilgili uygulamayı ne zaman başlatacaksın? 27 Nisan bildirisinin hesabını ne zaman soracaksın?"

Sayfa Yükleniyor...