Bahçeli'den Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Boğaziçi Üniversitesi'nden bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmaya niyetlenmek başı ezilmesi gereken bir komplodur'' ifadelerini kullanarak tepki gösterdi. Boğaziçi Üniversitesi’ne yasal yollardan rektör atanarak konunun kapandığını belirten Bahçeli, ''Geçmişin hüzünlü sayfalarını karıştırıp her tarafa çekilebilecek şifreli ifadelerle darbelere bahane üretmek iyi niyetle izah edilemeyecektir'' sözlerine de yer verdi.

NTV Haber 06.01.2021 - 12:40

Bahçeli'den Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de... 

MHP lideri Devlet Bahçeli, ''Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör yasal yollardan atandı ve konu kapandı” diyerek protestolara tepki gösterdi. 

MHP lideri Devlet Bahçeli tartışmalara ilk değerlendirmesini yaptı. 

Yaptığı yazılı açıklamada, "Boğaziçi Üniversite’sinden bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmaya niyetlenmek başı ezilmesi gereken bir komplodur" dedi.

"Rektör atamasını gerekçe olarak gösterip Türkiye’nin boğazını sıkmak isteyenler terörizmin piyonları, öğrenci kılıklı bölücülerdir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin gündeminde eski Genelkurmay başkanı İlker Başbuğ’un darbe iması olarak değerlendirilen açıklamaları da vardı.

Bahçeli "Düşünce ve kanaatleri her zaviyeden sakıncalı, her cepheden sorunludur. Bu ifadeler normal karşılanacak bir durum sayılamayacağı gibi vesayetçi ve anti demokratik bir açmazdır" sözleriyle Başbuğ'a tepki gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...