Bahçeli: Emrimizde devletin uçağı yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim yarışına geç başladıklarını belirterek "Bizim emrimizde devletin uçakları, helikopterleri yok'' dedi.

Anadolu Ajansı 01.03.2009 - 15:53

Partisinin Mersin İl Teşkilatınca düzenlenen açık hava toplantısına katılan Devlet Bahçeli, ilk mitingini Mersin'de yapmaktan bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Tam 28 gün sonra mahalli yöneticilerini belirleyecekleri seçim sandığının vatandaşların karşısında olacağını belirten Bahçeli, şöyle konuştu: ''Ülke senin, karar senin. Sandık başına gittiğinde hür iradenle, temiz vicdanınla, yüksek ahlakınla baş başa kalacaksın. Ülken için yüreğini ortaya koyacaksın, hiç bir ipoteğe kapılmadan, tehditlere aldırmadan, siyasi rüşvetleri elinin tersiyle iterek, istismarcılara Osmanlı tokadı indirerek ahlaksızlığa, yolsuzluğa, yoksulluğa 'yetti artık' diyerek oyunu vereceksin. Buna yürekten inanıyorum. Mersinlilere sonuna kadar güveniyorum. Milliyetçi Harekete katacağın bu destekle, bu bir oyla yalnızca yerel yönetimleri seçmeyeceksin, aynı zamanda bölünmeye, ihanete, rezalete, alçaklığa 'dur' diyeceksin. Çaresizliğe, teslimiyete, çürümüşlüğe ve kokuşmaya son vereceksin. Yokluğa, istismara, yalana, talana ve yağmaya 'hayır' diyeceksin. Yalnızca bu yörenin kaderini değil Türkiye'nin de geleceğine damganı vuracaksın ve mutlaka ve mutlaka iş birlikçi AKP zihniyetine 'hayır' diyeceksin, mührü ciğerine vuracaksın."

UÇAKLARIMIZ, HELİKOPTERLERİMİZ YOK
Başbakan Erdoğan'ın seçim gezilerine başlayalı yaklaşık 15 gün olduğunu vurgulayan Bahçeli, ''Bu ise bizim ilk toplantımız. Başbakan her gittiği yerde bizim hala meydanlara inemediğimizi, vatandaştan kaçtığımızı söyleyip durdu. Doğrudur, bu meydan yarışında onlara göre geriden başladık. Ancak bizim emrimizde devletin uçakları, helikopterleri yok'' dedi.

Devlet Bahçeli, şöyle devam etti: ''Bizim meydanlara insan toplayan kamu görevlilerimiz yok. Bizim resmi araçlarımız, belediye zabıtalarımız yok. Hele bizim TOKİ denen sanal temel atma ve ev dağıtma törenlerimizse hiç yok. Bizim iş birlikçi medya gücümüz, yandaş TRT ekranımız yok, para babalarımız, uluslararası destekçilerimiz hiç yok. Çok şükür ki arkamızda yolsuzlukların, inanç istismarlarının lekesi de yok. Yandaşların, fırsatçıların ve dolandırıcıların şaibesi yok. Alnımız açık, yüzümüz pak, mazimiz tertemiz Allah'a çok şükür. Onun için çok çok konuşarak üstünü örteceğimiz yalanlarımız da yok. Kimseden sakladığımız, kaçırdığımız, kapatacağımız suçlarımız da yok.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...