Bahçeli: Sancak düşerse vatan düşer

MHP lideri, Diyarbakır’da Türk bayrağının gönderden indirilmesi olayıyla ilgili oldukça sert konuştu. Hedefte Başbakan, Genelkurmay ve PKK vardı.

10.06.2014 - 11:02

Bahçeli: Sancak düşerse vatan düşer

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Konuşmasıın büyük bölümünü çözüm süreci ve Diyarbakır 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'nda Türk bayrağının indirilmesine ayıran Bahçeli, sert ifadeler kullandı.

"Sancak düşerse vatan düşer" diyen Bahçeli, "Şayet devlet yaşayacaksa, şayet millet var olacaksa, bayrak direğine tırmanacak kadar cüretkar olan bir sefilin tam alnı çatından devrilmesi de haktır, helaldir, hukuktur, mahşeri vicdanın şaşmaz adaletidir" ifadesini kullandı.

Bahçeli, "Diyarbakır'da görev yapan 2. Hava Kuvvet Komutanı ile Genelkurmay Başkanı istifa edecek kadar erdemli ve onurlu olmayı deneyecekler midir?" dediği grup konuşmasında şunları söyledi:

"Türkiye’nin kapkaranlık bir çıkmazın tam göbeğinde olduğunu ve vatanın can çekiştiğini söyleyen Bahçeli, "Türk milleti sonu ve sonucu ağır maliyetli olacak bir döneme mahkum haldedir. Hükümetin tutumu PKK’yı yüreklendirmektedir. Bölücü örgüt eylem sahasını genişletmekte, ihanet süreci PKK’yı silahlandırmaktadır. Hükümetin yanlış tercih ve teşhisleri vahim neticeler doğurdu. Başbakan Erdoğan çözüm dedikçe PKK, Türkiyi’yi çözmeye niyetlenmiştir.

Bu millet çözüm sürewci ile aldatılmıştır. Başbakan geçen yılın 27 Nisan günü terörün bittiğini utanmadan açıklamış; daha da ileri giderek, Cudi Dağı’nda çiçek toplamaktan, Süphan ve Ağrı dağlarında piknik yapmaktan, Dicle ve Fırat’ın sularında özgürce serinlemekten bahsetmiştir...

'ANALAR AĞLAMASIN' İFLAS ETTİ
Dağa gidenler çiçek toplamak yerine silaha sarılşmıştır. Daha ilginci, dağ yoıu öylesine kalabalıklaşmıştır ki ipitni koparan, pusulasını kaybeden kim varsa gönüllü ya da zorla Kandil’e süreklenmiştir. İhanet sürecinin tek kazançlı çıkanı PKK olmuş, Başbakan’ın hanesine bış kovanlar, boş hayaller, israf edilen yıllar düşmüştür. Analar ağlamasın düşüncesi iflae setmiştir.

PKK, Başbakan’ı ve etrafındakileri kafeslemiş, İmralı canisi de köle yapmıştır. Başbakan’ın düşmanlarla aynı niyete ve amaca sahip olması, bunu devlet politikası haline getirmesi görülmemiş, duyulmamış bir durumdur.

Son gelişme, bayrağımızın çekildiği gönderden indirilmesidir. Yüzleri kapalı PKK’lı grup komutanlığın etrafını sarmış, bir hain tel örgüleri aşarak bahçeyue girmiş ve bayrak direğine tırmanarak şerefsizce bayrağımızı indirmiştir...

BAYRAĞIN İNDİRİLMESİ
'17-25 Erdoğan' soruyorum sana. En ufak bir rahatsızlık duydun mu? ‘Asker ve komutan bedel ödeyecek' diyorsun da, beden ödemesi gerekenin kendin olduğunu bilmiyor musun? Bugün grupta atıp tutmak dışında ne yapmayı planlıyorsun.  Bayraksızlara, vatansızlara, millet nedir bilmeyen alçaklara, sevgi ve sempati mi gösteriyorsun?

"SANCAK DÜŞERSE VATAN DÜŞER"
Tekmelenen, çiğnenen bayrağımız sancaktır. Sancak düşerse, vatan düşecektir. Bu olukken orada hiç mi duyarlı, helal lokma yemiş, vatan ve bayrak sevgisi olan bir asler yoktur ki; çıkıp da şerefsize gününü göstermemiştir. Böylesi bir acziyet, yenilmişlik, silinmişlik nasıl izah edilir. Farz edelem ki düşman saldırımış, her tarafı çevrelemiştir. Bu durumda silahlar tek kurşun atmadan teslim mi edilecektir?

"HAVA SAHAMIZI NASIL KORUYACAKLAR?"
Diyarbakır'da görev yapan 2. Hava Kuvvet Komutanı ile Genelkurmay Başkanı istifa edecek kadar erdemli ve onurlu olmayı deneyecekler midir?.. Bayrağını muhafaza edemeyenler, bilen varsa söylesin, hava sahamızın güvenliğini nasıl teminat altına alacaktır? Hadi müzakereci Başbakan'ı geçtik diyelim, Genelkurmay Başkanlığı karargahında terör örgütü mensuplarının ölüm haberlerini yayınlamakla meşgül omzu yıldızdan görülmeyen zevat, acaba bu gelişmelerden hiç mi vicdan azabı duymamaktadır?

"VATAN ELDEN GİDİYOR"
Teröristler bayrağımızı indirdikten yaklaşık 24 saat sonra, aklı başına gelen Genelkurmay Başkanlığı, hala ve ısrarla hiç kimsenin bayrağımızı dalgalandığı gönderinden indiremeyeceğini söylemektedir. Genelkurmay Başkanı, geçiniz bunları. Sayın paşa, sizler Ankara'da saltanat sürüp Başbakan'ın peşinden sürüklenirken, bayrak düşüyor, vatan elden gidiyor, farkında mısınız?

"ALNI ÇATINDAN DEVRİLMESİ HAKTIR"
Şayet devlet yaşayacaksa, şayet millet var olacaksa, bayrak direğine tırmanacak kadar cüretkar olan bir sefilin tam alnı çatından devrilmesi de haktır, helaldir, hukuktur, mahşeri vicdanın şaşmaz adaletidir.."

TÜBİTAK'IN 'MONTAJ' RAPORU
Öte yandan Bahçeli, grup konuşmasının başında, TUBİTAK’ın ses kaytlarıyla ilgili 'montaj' tespiti üzerinde de durdu.

MHP lideri, "Hisleriyle konuşan, hisleriyle tespitte bulunan bakana montaj daha önceden malum olmuştur. Son hamleyi TÜBİTAK yapmışır. TUBİTAK da bu kadar ucube bir kurum olduktan sonra vay halimize... Başbakan inkar etmişti, kıyameti koparmıştı. Bakan iddiaarı reddetmiş, telefonda konuştuğu gazeteci dostu ise özür dilemişti. TÜBİTAK’ın montaj dediğini taraflar doğrulamıştı..." şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...