Bahçeli'den Erdoğan'a: Hodri Taksim!

"Sen 10 bin milisinle Taksim'e gel, ben de bin bozkurtumla geleceğim. Kasımpaşa'ya kadar arkana bakmadan kaçarsın..."

Haberler 24.04.2011 - 17:33

Bahçeli'den Erdoğan'a: Hodri Taksim!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırıkkale'de partililere hitap etti.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın YGS protestolarına ilişkin "İstesek biz de Taksim'e 5-10 bin genç yığarız" açıklamasına tepki gösterdi.

Bahçeli, "Sen 10 bin milisinle Taksim'e gel, ben de bin bozkurtumla meydana geleceğim. İnanıyorum ki Kasımpaşa'ya kadar arkana bakmadan kaçarsın'' dedi.

MHP lideri Bahçeli, YGS'deki ''şifre'' iddialarına da değindi. Bahçeli, YGS'de yaşananlara karşı duyarsız kalmayan gençlerin eylemine yönelik olarak Başbakan Erdoğan'ın ''Biz de kalkarız onların karşısına beş bin, on bin genci koyarız'' sözünü anımsatarak, ''milletin evlatlarının karşısına nerede on bin milis yetiştirdiğini'' sordu.

Aslında benzer üslubu kullanacak kişi olmadığını ancak ders alınması için örnek verdiğini belirten Bahçeli, ''Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 10 bin milisinle Taksim'e gel, ben de bin bozkurtumla meydana geleceğim. İnanıyorum ki Kasımpaşa'ya kadar arkana bakmadan kaçarsın'' dedi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun bağımsız adaylara ilişkin kararının ardından yaşananlara da değinen Bahçeli, '''nin şu üç günlük dönemi demokrasi açısından utanç, siyasi ahlak açısından ayıp, yargı açısından rezalettir'' dedi.

YSK kararının ardından Türkiye'nin ayağa kalktığını ve ''7 PKK uzantısının neredeyse demokrasi kahramanı ilan edildiğini'' söyledi.

Devlet Bahçeli, 1999 seçimlerinde MHP'den milletvekili olan bir arkadaşlarının 2007'de tekrar seçime girmesinin YSK tarafından engellendiğini ifade ederek, o zaman köşe yazarlarının, adalet arayanların ve demokrasi havarilerinin nerede olduğunu sordu.

Memlekete ihanet edenlere prim verildiğini ifade eden Bahçeli, 3 yıldır Türkiye'nin her tarafının kan gölüne döndüğünü, terör ve anarşizmin sokaklara hakim olduğunu iddia etti.

"TAVİZCİ VE TESLİMİYETÇİ POLİTİKA"
Bahçeli, bu hakimiyetin önce siyasi iradeyi, sonra medyayı, bugün de yargıyı kuşattığını ve YSK tarafından engellenen söz konusu milletvekillerinden bazılarına tekrar meclis yolunun açıldığını hatırlatarak, bumu ''rezalet ve ahlaksızlık'' olarak nitelendirdi.

Bu duruma birinin ''dur'' demesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, ''Cumhurbaşkanı olamaz. Davet ediyor, düzeltmek için görüşme yapıyor. Başbakan sessiz, yargı mahzun kalmış, medya saldırgan, köşe yazarları hak arayışı olarak anti-demokratik uygulamayı ortaya koyuyor, bunlardan hayır yok'' diye konuştu.

Devlet yönetimi sokak anarşizmine kaptırılırsa her şeyin çok farklı noktaya gelebileceği uyarısında bulunan Bahçeli, ''tavizci ve teslimiyetçi'' politika devam ederse açılan gedikten daha çok eylem olabileceğini söyledi.

Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul milletvekili adayı olan emekli Korgeneral Engin Alan'la ilgili eleştirilerde bulunulduğunu ifade ederek, ''Başbakan diyor ki bazı partileri de kastederek 'Bunlar Silivri'den getiriyorlar', evet, sense Kandil Dağı'ndan getiriyorsun. Polise tokat atanları meclise getiriyorsun'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...