İlişkili Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesine tepki gösterdi.

Soyer'in babası Nurettin Soyer'in 12 Eylül savcısı olduğunu hatırlatan Bahçeli, İYİ Parti ile CHP'nin ortak adayı olan Soyer için ''Ülkücüler kabul etmez'' diye konuştu.

İstanbul'dan Ankara'ya dönüşünde gazetecilere konuşan MHP lideri Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

''12 Eylül'de herkesin üzerinde olumsuz kararları bulunan bir kişinin evladını sen İzmir’e aday gösteriyorsun. Tunç Soyer’in CHP adayı olmasını ülkücü kimliği taşıyan hiç kimse kabul edemez, onu belediye başkanı olarak görmez. Devrimci olan hiç kimse bunu kabul edemez. Kim kabul edebilir? 12 Eylül’ün bir avuç yandaşı bunu kabul eder.''

Bahçeli'nin gündeminde, ABDnin, Venezuela'da kendini geçici başkan ilan eden Juan Guaido'yu desteklemesi de vardı.

MHP lideri bu konuda ''Eğer ABD yarın Türkiye’de de, 'Ben sizi tanımıyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul ediyorum' derse ne yapacağız? Risk burada... Biz, bunlara rıza gösterirsek Türkiye’nin de başına bela olurlar. İşte biz bunların hepsini bir beka meselesi olarak görüyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

Devlet Bahçeli, hayali seçmen tartışmaları hakkındaki soruları da ''Hayali seçmen olmaz ama kaydırılmış seçmen olabilir. Bir kişi, ikametgahını kendi memleketine aldırıp orada oy kullanmak isteyebilir. Bunu engelleyen bir şey yok'' şeklinde yanıtladı.