Bakan Şahin'den Kılıç'a yanıt

Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın yargı mensuplarına yönelik baskılarla ilgili eleştirilerine yanıt veren Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, hakim ve savcılara haksızlık yapıldığını savundu.

25.04.2009 - 13:33

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın dün yaptığı konuşmada, hem yargı reformu hem de hakim ve savcılara yönelik baskılarla ilgili eleştirilerine yanıt verdi.

Şahin, şunları söyledi: “Sanki onlar zayıf karakterli insanlarmış da bir takım yerlerden aldıkları talimatlara göre hareket ediyorlarmış izlenimi vermek, yargıya ve burada görev yapan şerefli hakim ve savcılarımıza en büyük haksızlıktır.''

Şahin, yargı reformu ile ilgili olarak, “Türkiye yargı alanında önemli adımlar attı, daha da atması gereken adımlar var. Ama hiçbir şey yapılmadı denirse bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Şahin, şöyle konuştu: ''Önümüzdeki günlerde gündeme gelecek olan yeni bir Anayasa değişikliği paketinde anayasa mahkemesinin yapısıyla ilgili düzenlemeler olabilir, olması sürpriz olmamalıdır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...