Bakanlıklara ait atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı

Aile ve Sosyal Politikalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Sağlık Bakanlığı'na ait atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı.

bakanlık-14-12-20

Aile ve Sosyal Politikalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Sağlık Bakanlığı'na ilişkin atama kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Buna göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı 1. Hukuk Müşavirliği görevine Ahmet Murat Altuğ, Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı'na Gamze Ayrım getirildi.

Ayrıca Gülsen Kara yine aynı bakanlığa müşavir olarak atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Yayımlanan kararlar uyarınca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı'na Mehmet Hayri Bayrakçıoğlu getirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na Müşavirliğine Yakup Halit Bulut atandı.

İçişleri Bakanlığı

Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre İçişleri Bakanlığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşar Yardımcılığı'na Abdülkadir Akıl tayin edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Turizm ve Kültür Bakanlığı'na bağlı Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Bakanlık Müşaviri Ali Elgin başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı.

Bakanlık Müşavirliği'ne Alparslan Akımcı atanırken, yine aynı bakanlığa bağlı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcılığı'na Ömer Faruk Belviranlı getirildi.

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Doğan Demirel, Bakanlık Müşaviri Ahmet Hamdi Bozgan başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne Uzm. Dr. Hüsem Hatipoğlu, Müdür Yardımcılığı'na da Dr. Osman Kan atandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...