Balbay'a doğum günü sürprizi

Ergenekon sanığı Balbay'a duruşma salonunda doğum günü sürprizi yapıldı. Ancak Balbay söz alamadığı için sevenlerine teşekkür edemedi.

Anadolu Ajansı 08.08.2011 - 11:48

İkinci Ergenekon davasının 127. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, gazeteciler Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay ile İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu tutuklu 21 sanık katıldı.

Bugün doğum günü olan tutuklu sanık Mustafa Balbay'a, duruşmaya girdiği sırada salondaki izleyiciler alkışlayarak ''İyi ki doğdun Balbay'' şeklinde seslendiler. Bu arada duruşmayı izlemeye gelen Cumhuriyet Gazetesi çalışanları da Balbay'a, tükenmez kalem ve ajanda hediye ettiler.

Duruşmada söz isteyen sanık Mustafa Balbay'a, Mahkeme Başkanı Hüseyin Özese, ''talep almıyorum'' diyerek söz vermedi.

Tutuklu sanıklardan eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, tutuksuz sanıklar Yalçın Küçük, Emin Şirin, emekli orgeneral Hurşit Tolon ile CHP'den milletvekili seçilen ve bu davanın tutuksuz sanığı Sinan Aygün de hazır bulundu.

Bu arada Oktay Ekşi, Süheyl Batum, İsa Gök, Muharrem İnce, Emine Ülker Tarhan ve Nur Serter'in de aralarında bulunduğu 43 CHP milletvekili duruşmayı izlemek üzere duruşma salonuna geldi.

Duruşmaya katılan milletvekilleri, mahkemece sanık avukatlarının oturduğu bir bölüme alındı. CHP'den milletvekili olan ve bu davanın tutuksuz sanığı Sinan Aygün ise tutuksuz sanıkların bulunduğu bölüme oturdu.

Duruşma, tutuklu sanık Mehmet Koral'ın çapraz sorgusuyla devam ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...